„Kūrybinėje laboratorijoje“ mokomasi kurti inovatyvias idėjas

Mažeikių rajono bibliotekininkų draugija, vykdydama projektą „Kūrybinė laboratorija“, organizavo tris edukacinius užsiėmimus, kurių tikslas buvo ugdyti vaikų ir jaunimo kūrybiškumą, gebėjimą bendrauti, dirbti grupėse, planuoti ateitį ir stengtis prisitaikyti prie nuolat kintančios aplinkos, išmokti į problemas pažvelgti kaip į galimybes ir sprendimų ieškoti kūrybiškai.

2019 m. rugsėjo 13 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko seminaras- dirbtuvės „Kūrybinio mąstymo laboratorija“. Seminarą vedė Šiaulių dailės galerijos kultūrinių renginių ir parodų kuratorė, Šiaulių dailės mokyklos mokytoja, meno edukatorė Ernesta Šimkienė.

Dirbtuvės buvo skirtos jaunimo kūrybingumo skatinimui. Įvairūs pratimai ir kūrybinio mąstymo įrankiai padėjo jiems labiau įsigilinti į save, atsipalaiduoti, būti atviriems ir pastabiems aplinkai, kūrybiškiau pažvelgti į kasdienę rutiną ir paversti ją tam tikru žaidimu. Kūrybingumo apraiškos buvo iliustruojamos įvairiais meno istorijos pavyzdžiais ir įvairių pasaulio menininkų strategijomis. Visa tai galima taikyti tiek kasdienėje asmeninėje erdvėje, tiek darbinėje aplinkoje.

2019 m. lapkričio 12 d. buvo organizuoti du edukaciniai užsiėmimai „Kūrybiškumo ugdymas“, kuriuos vedė lektorius Roman Šarpanov, dirbantis su projektais, skatinančiais lyderystę, verslumą, kūrybinį mąstymą. Užsiėmime dalyvavę Mažeikių Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos 4 klasės mokiniai kūrė ir programavo robotukus, statė miestus ir kelius pagal LEGO SERIOUS PLAY metodiką. Antrajame užsiėmime dalyvavo Mažeikių Sodų pagrindinės mokyklos 8 klasės mokiniai. Panaudodami Lego kaladėles ir galvodami apie savo būsimas profesijas, mokiniai bandė įsivaizduoti, kuo jie bus po dešimties metų. Lektorius pristatė ir profesijų, kurios bus paklausios 2030 metais, viziją.

Tęstinį projektą „Kūrybinė laboratorija“ remia Mažeikių rajono savivaldybė.

 

Ingrida Jonušienė,
projekto vadovė,
Mažeikių rajono bibliotekininkų draugijos pirmininkė

 

Nuotraukos I. Jonušienės

Kitos naujienos