Kraštiečių poezijos skaitymai

Gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – Mažeikių viešosios bibliotekos kiemelyje skambėjo kraštiečių poetų posmai.
Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) iniciatyva kasmet nuo 2015 m. gegužės 7-ąją vyksta skaitymo skatinimo akcija „Lietuva skaito!“ Šią dieną akcijos rengėjai skatina lietuvius ir lietuviškai kalbančius pasaulio piliečius imti į rankas lietuvišką knygą ir skaityti kartu.
2020 m. akcijos „Lietuva skaito!“ šūkis: Atrask klasikus! Juk gera literatūra yra amžina. Nuo 2008 metų klasikos skaitymus organizuoja ir Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. Šiemet dėl karantino skaitymai vyko virtualiai. Per Lietuvos radijo Klasikos programą ir portalą www.lrt.lt buvo transliuojami poezijos skaitymai, kurių tema „Šimtmečio poetai“. Prie šio tradicinio renginio prisijungė ir mažeikiškiai. Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro aktoriai ir bibliotekininkai skaitė kraštiečių klasikų Henriko Nagio, kurio 100-ąsias gimimo metines minėsime spalio mėnesį, Liūnės Sutemos ir Vytauto Mačernio eiles. Nors žiūrovų pakviesti į renginius dar negalime, tačiau ir šiuo karantino laikotarpiu vyksta skaitymo akcijos ir skamba poetinis žodis.
Dėkojame Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro režisieriui Martynui Januškai už kraštiečių poezijos įprasminimą.

Dangira Undžienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Indrės Drungilienės, D. Undžienės

Kitos naujienos