Balėnų kaimo vaikai prie Didžiojo kiaušinio

Konkurso „Vaikų Velykėlės“ dovanos Balėnų bibliotekai

Balandžio 28 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Balėnų filialo vyresnioji bibliotekininkė Virginija Galdikienė ir Balėnų kaimo bendruomenė pakvietė mažuosius kaimo gyventojus į Atvelykio šventę.
Susidomėjusi Paramos ir labdaros fondo „Švieskime vaikus“ idėja, bibliotekininkė užsiregistravo dalyvauti „Vaikų Velykėlės – 2019“ konkurse, kuris puoselėja senas lietuviškas tradicijas, ugdo tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasia sujungia šeimas.
Bendradarbiaudama su Balėnų kaimo bendruomene, bibliotekos darbuotoja paruošė Didžiojo margučio muliažą, kuris vaikų šventės metu buvo nuspalvintas įvairiais piešiniais. Rašytojos A. Lindgren knygos personažą Pepę Ilgakojinę vaidinusi bibliotekos skaitytoja Rūta Daukantaitė žaidė su vaikais įvairius lietuvių liaudies žaidimus, žaismingai pasakojo apie vaikų Velykėlių tradicijas ir kiaušinių marginimo ypatumus. Tai buvo nuotaikinga šventė ne tik kaimo vaikams, bet ir juos atlydėjusiems tėveliams, kuriuos sudomino Didžiojo kiaušinio statymo varžytuvės.
Gegužės 15 d. biblioteką pasiekė Paramos ir labdaros fondo „Švieskime vaikus“ dovana – Pauliaus Norvilo knygelės „Strykt pastrykt!“ Knygeles vyresnioji bibliotekininkė planuoja vaikams išdalinti Balėnų pagrindinės mokyklos organizuojamo renginio, skirto Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti, metu.

Virginija Galdikienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Balėnų filialo vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos V. Galdikienės ir A. Kontenio

Kitos naujienos