Konkurso „Haiku Mažeikiams“ apdovanojimai

Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lapkričio 30 d. vyko knygų mugė „Žemaičiai myli knygą“, kurios metu buvo apdovanojami konkurso „Haiku Mažeikiams“ dalyviai ir laureatai.

Konkurse dalyvavo septynių Mažeikių miesto mokyklų mokiniai: „Vyturio“ pradinės mokyklos 3b klasės mokiniai, „Žiburėlio“ pradinės mokyklos 3a klasės mokiniai, Kalnėnų progimnazijos 3–4 ir 7–8 klasių mokiniai, „Ventos“ progimnazijos, Pavasario, Senamiesčio ir Sodų pagrindinių mokyklų 7–8 klasių mokiniai. Iš viso konkurse dalyvavo ir savo miestui haikų sukūrė 140 moksleivių.

Pagal konkurso nuostatus vertinimo komisija vaikų kūrybą vertino dviejose amžiaus grupėse (3–4 ir 7–8 klasių) ir buvo išrinkta po tris laureatus iš kiekvienos kategorijos. Nugalėtojus išrinkti padėjo respublikinių haiku konkursų dalyvė ir laureatė poetė Jūratė Norvaišienė. Jais tapo: Liepa Kybartaitė, Gabija Tiškutė, Elanda Radzytė, Matas Baranauskas, Aiva Momgaudytė ir Patricija Kere. Knygų mugės ambasadoriai – Mažeikių Rotary klubas „Liberta“ išrinko iš kiekvienos kategorijos po penkis jiems labiausiai patikusius haiku kūrėjus ir savo prizus skyrė Beatričei Juodeikytei, Eimantui Juciui, Darijai Mažonaitei, Ugnei Dulinskytei, Pauliui Pagojui, Majai Kaminskaitei, Armantei Kimtytei, Danielei Matulaitytei, Gretai Niūniavaitei ir Ievai Jonaitytei.

Mažeikių viešosios bibliotekos direktorė Alina Bernotienė padėkos raštus ir saldžias dovanas įteikė visoms konkurse dalyvavusioms Mažeikių mokykloms. Sveikinimo žodį tarė ir laureatus sveikino poetė Jūratė Norvaišienė.

Nuoširdžiai dėkojame Mažeikių knygų mugės ambasadoriams Rotary klubui „Liberta“, poetei Jūratei Norvaišienei, „Vyturio“ ir „Žiburėlio“ pradinėms mokykloms, Kalnėnų ir „Ventos“ progimnazijoms, Pavasario, Senamiesčio ir Sodų pagrindinėms mokykloms už nuoširdų bendravimą.

Mažeikių viešosios bibliotekos projektą rėmė Mažeikių rajono savivaldybė.

Edita Juodeikienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Fondų organizavimo skyriaus bibliotekininkė

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės

Kitos naujienos