Kompiuterinio raštingumo mokymai ne tik senjorams

Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje spalio 19–22 dienomis vyksta kompiuterinio raštingumo mokymai pagal projekto „Prisijungusi Lietuva“ pažengusiųjų mokymo programas: „Planuokime laisvalaikį internetu”, „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis“, „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“. Nuo spalio 26 d. prasidės mokymai pradedantiesiems, neturintiems pradinių  kompiuterinio raštingumo įgūdžių pagal 18 val. programą „Skaitmeninės technologijos TAU. Ateik, sužinok, išmok“. Mokymus veda Jurgita Montrimienė, Vita Girdenytė, Dangira Undžienė.

Šią savaitę vyksta ir tradicinė akcija „Senjorų dienos internete“. Mokymus lankantys mažeikiškiai kiekvieną dieną 11 val. turi galimybę stebėti projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizuojamas tiesiogines interneto transliacijas aktualiomis temomis: kaip savo išmanųjį įrenginį panaudoti geros savijautos palaikymui ir gamtos turtais sustiprinti imunitetą, kur ir kaip galima peržiūrėti vakar ar dar anksčiau Lietuvos televizijos rodytas mėgstamas laidas ar filmus. Transliacijose dalyvaujantys profesionalai dalinasi patarimais, kaip fotografuoti ir tvarkyti nuotraukas išmaniaisiais įrenginiais, aiškina, kaip veikia paštomatai, kaip saugiai, etiškai ir atsakingai bendrauti internetu bei kitais ne tik senjorams vertingais patarimais.

Projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizuojamos akcijos ir mokymai skirti  sudominti ir paskatinti gyventojus drąsiau ir daugiau naudotis šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis, elektroninėmis paslaugomis, žinoti saugaus elgesio internete taisykles bei kritiškai vertinti informaciją.

Dangira Undžienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Kitos naujienos