Kompiuteriniai žaidimai: gerai ar blogai?

Vasario 8–13 d. organizuojama teminė akcija Saugesnio interneto savaitė. Jos metu vyksta įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos. Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Mūsų biblioteka šioje akcijoje dalyvauja jau keletą metų. Organizuojame renginius, viktorinas, kviečiame dalyvauti mokinius. Šiais metais renginiai organizuojami nuotoliniu būdu, todėl virtualiai sudalyvauti akcijoje pakvietėme Viekšnių gimnazijos 6b klasės mokinius ir jų auklėtoją Dalę Margytę. Mokiniai pasirinko jiems aktualiausią temą „Internetiniai žaidimai“. Virtualios edukacinės pamokėlės metu vaikai peržiūrėjo filmuką, kuriame Draugiško interneto meškiukas paaiškino, kodėl internetiniai žaidimai taip įtraukia bei kaip juose žaisti saugiai. Remiantis psichologės Eglės Gudelienės rekomendacijomis, mokiniams buvo paruošti klausimai. Atsakinėdami vaikai dalijosi savo asmenine patirtimi, diskutavo. Kiekvienas užsiėmimo dalyvis galėjo įsivertinti, ar nėra priklausomas nuo internetinių žaidimų, o gal jau verta sustoti ir ieškoti kitų alternatyvų išėjus iš virtualios aplinkos.

Internetiniai žaidimai yra neatsiejama daugumos šiuolaikinių vaikų laisvalaikio dalis, todėl labai svarbu juos apsaugoti nuo žalingo virtualaus pasaulio poveikio. Apie tai, kaip saugiai žaisti kompiuterinius žaidimus, kaip pasirinkti internetinius draugus, apie saugų elgesį ir žalingą turinį internete galime sužinoti dalyvaujant tokiose akcijose. Tik nuo kiekvieno iš mūsų žinių priklauso ar internetas bus draugiškas.

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos