Knygų mugė „Kalėdų džiaugsmas – su knyga“

2018 m. gruodžio 8 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje šurmuliavo knygų mugė „Kalėdų džiaugsmas – su knyga“. Pirmą kartą Mažeikiuose vykusią knygų mugę aplankė daugybė mažeikiškių. Jie turėjo puikią galimybę ne tik įsigyti knygų leidyklų kainomis, bet ir dalyvauti knygų pristatymuose, edukaciniuose užsiėmimuose, kituose renginiuose, įdomių veiklų netrūko ir patiems mažiausiems lankytojams.

 Mugės atidaryme sveikinimo žodžius tarė Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys, Mažeikių viešosios bibliotekos direktorė Alina Bernotienė. Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos atstovė kraštietė Nijolė Petrošienė  pristatė mugėje dalyvaujančias leidyklas. Mažeikiškius dainomis pradžiugino mūsų kraštietė, dainų autorė ir atlikėja Jūratė Miliauskaitė, kuri vėliau pristatė ir pirmąją savo dainų knygelę vaikams „Maža boružėlė“.  Mugės metu buvo apdovanojami mažieji knygų skaitytojai, Viešosios bibliotekos paskelbtos akcijos „Šimtas knygų – Lietuvos šimtmečiui“ nugalėtojai. Jiems buvo įteiktos akcijos globėjų Seimo narių Kęstučio Bartkevičiaus ir Valiaus Ąžuolo dovanėlės bei Viešosios bibliotekos ir rėmėjų prizai.  Vaikus pradžiugino Vilniaus vitražinių lėlių teatro spektaklis „Neprarask vaivorykštės“.  Po apdovanojimų  „lietaus“ vaikų laukė rašytoja Liudmila Petkevičiūtė su leidyklos „Lieparas“ išleistomis knygutėmis. O kurie dar turėjo kantrybės, galėjo šėlti su vaikų švenčių ir laisvalaikio studijos  „Burės“ personažais, dalyvauti leidyklos „Raidynėlis“ organizuotame edukaciniame užsiėmime „Iškirpk ir aprenk lėlę tautiniais drabužėliais“, Mažeikių moksleivių techninės kūrybos centro organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse.

Netrūko renginių ir suaugusiesiems. Istoriko Rimanto Matulio knygą „Lietuvių tautos kilmė“ pristatė jos autorius ir leidyklos „Charibdė“ vadovė Rita Kubilienė. Apie naujausius mažeikiškio Vygando Ostrauskio romanus „Sic transit…“ ir „…gloria mundi“ kalbėjo šias knygas išleidusios  leidyklos „Kauko laiptai“ vadovas rašytojas Viktoras Rudžianskas. Į renginio dalyvių klausimus atsakinėjo ir pats knygos autorius.

Gausus būrys mažeikiškių susirinko ir į dar vienos kraštietės, jaunos kūrėjos Lijanos Simanonytės pirmosios knygos „Išlikti. Vieno miesto detektyvas“ pristatymą. Kadangi autorė  jau daugelį metų gyvena toli nuo Lietuvos, į savo kraštiečius ji kreipėsi iš vaizdo įrašo, kurį filmavo pas dukrą apsilankiusi jos mama Alma Simanonienė. Knygą pristatė leidyklos „Andrena“ vadovė Nijolė Petrošienė, kalbėjo buvęs Gabijos gimnazijos, kurią baigė Lijana Simanonytė, direktorius Pranas Barvydas, autorės mama A. Simanonienė.

Kupina gausybės knygų, renginių ir pramogų diena baigėsi fleitos muzikos melodijomis, kurias kantriausiems knygų mylėtojams skyrė Agnė ir Rugilė. Mugės uždaryme Viešosios bibliotekos direktorė dėkojo Mažų ir vidutinių leidėjų asociacijai ir visoms leidykloms, dalyvavusioms pirmą kartą Mažeikiuose organizuotoje kalėdinėje knygos šventėje. Leidyklos dovanojo knygų bibliotekai, taip prisidėdamos prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės paskelbtos akcijos „Knygų Kalėdos“.

Dangira Undžienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės

Kitos naujienos