Vaikai, ragaudami įvairių rūšių duoną, ieškojo skirtumų

Knyga – kaip duona kasdieninė

Vasario 12 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filiale vyko popietė „Knyga – kaip duona kasdieninė“. Joje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 2 b klasės mokiniai ir jų mokytoja Henrita Kateivienė.
Popietės metu vaikams buvo papasakota apie vasario 5-ąją minimą šv. Agotos dieną. Bibliotekininkė Rasa Vilkaitė supažindino mokinius su senaisiais lietuvių papročiais, paaiškino, kad duona buvo labai gerbiama, vadinama šventa, jai buvo suteikiamos žmogiškos savybės: ji maitina žmones, juos myli, verkia tinginio valgoma, užgauta pyksta, išeina iš namų.
Antrokai peržiūrėjo animacinį filmuką „Ar jau galima valgyti?“ Iš šios pasakos sužinojome apie duonos kelią nuo grūdo iki kepalo. Vėliau vaikai skaitė patarles apie duoną, minė mįsles, ragavo įvairių rūšių duonos, ieškojo skirtumų tarp ruginės ir kvietinės duonos.
Antroje popietės dalyje aiškinomės, kodėl knyga prilyginama duonai? Kodėl verta skaityti knygas? Atsakę į daug klausimų, apžiūrėję biblioteką, susipažinę su bibliotekos lankytojų taisyklėmis, antrokai padarė išvadą: duona – maistas kūnui, o knyga – protui.

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė
Onos Pačengienės nuotraukos

Kitos naujienos