Justinos Jonušaitės kūrybos vakaras Viešojoje bibliotekoje

Rugsėjo 3 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko mokytojos, literatės Justinos Jonušaitės kūrybos vakaras „Aš – lyrikė su filosofine gaida“.

Nuaidėjus vėl į klases vaikus pakvietusiam rugsėjo skambučiui, pirmasis rudens sezono renginys Viešojoje bibliotekoje buvo skirtas pagerbti Mokytoją, kūrėją, šiais metais išleidusią dvi naujas knygas.

Justiną Jonušaitę daugelis mažeikiškių žino kaip puikią mokytoją, visą savo gyvenimą paskyrusią mokinių ugdymui. Su kitais ją sieja bendras kelionių pomėgis ir literatūrinė kūryba. Tad rugsėjo 3-iosios vakarą į biblioteką su gėlėmis atskubėjo didelis būrys buvusių bendradarbių, plunksnos bičiulių, artimųjų.

Muzikinį pasveikinimą visiems susirinkusiems skyrė dviejų Ingų duetas: Vytauto Klovos muzikos mokyklos mokytojos Inga Grušaitė ir Inga Dvaržeckienė. Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro aktoriai ir jų vadovė Airida Lementauskienė literatūrinėje kompozicijoje „Laiko potėpiai“, siedami Justinos Jonušaitės biografijos faktus su jos eilėmis, pristatė mokytojos, keliautojos, penkių knygų autorės gyvenimą ir kūrybą. Apie naujausias Justinos knygas, gimusias šiais metais karantino laikotarpiu, kalbėjo jų sudarytoja Mažeikių literatų ir menų mėgėjų sambūrio vadovė Janina Butnorienė. Tai eilėraščių, sakmių ir posakių rinktinė „Sava kalva“ ir knygelė vaikams „Kiek pintinėje grybų?”

Autorė su gera nuotaika paskaitė keletą linksmų kūrinėlių, papasakojo, kaip gimė mintis rašyti eiles, dosniai dalijo šias knygas renginio svečiams, atlikėjams. Sveikinimo žodžius, pabrėždami Justinos širdies gerumą, dosnumą, jumoro jausmą, kūrybiškumą išsakė literatai Gitana Jazdauskienė, Birutė Marčiauskienė, Vilhelmina Imbrienė, Vida Kareva, Liucija Jagielienė. Almos Krapauskienės eiliuotus sveikinimus, kaip visada, palydėjo jos ištikimojo palydovo Vaciuko armonikos garsai. Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus padėką už kūrybinę, literatūrinę ir švietėjišką veiklą Justinai Jonušaitei įteikė Česlovas Čyžas, gėlių puokštes buvusiai bendradarbei skyrė rajono chemijos mokytojų atstovai, Užlieknės pagrindinės mokyklos direktorė Emilija Kersnauskienė, giminaičiai, draugai.

Vakaras baigėsi visų dalyvių palinkėjimais „lyrikei su filosofine gaida“ ilgiausių, sveikatos ir kūrybos metų.

Dangira Undžienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės, Gitanos Jazdauskienės

Kitos naujienos