Judumo savaitės renginys bibliotekoje

„Judėk – žinok – draugauk“

Europos judumo savaitė kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija Europos šalys raginamos skatinti darnų transporto priemonių naudojimą ir pakviesti žmones išbandyti transporto alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį. 2019 metų Europos judumo savaitės tema – „Žingsniuokime kartu!“

Rugsėjo 19 d. Viekšnių gimnazijoje vyko renginys, skirtas Europos judumo savaitei. Mokiniai atliko bendrą šokį, sportavo. Kiekviena klasė turėjo individualias užduotis. 4a klasės mokiniai su mokytoja Violeta Gurskiene savo išmaniaisiais įrenginiais matavo atstumą eidami nuo kadaise buvusios Viekšnių gimnazijos vietos (dabar čia įkurta Viekšnių miesto lauko estrada) iki bibliotekos.

Atžingsniavusius ketvirtokus kiemelyje pasitiko bibliotekininkės. Mokiniai buvo supažindinti su bibliotekoje esančiais Amelijos Urbienės-Lengvenaitės etnografiniais aprašais. Iš jų bibliotekininkė Rasa Vilkaitė buvo parinkusi senovinių judriųjų žaidimų, kurie buvo paplitę Viekšnių apylinkėse. Kaip rašoma etnografiniuose aprašuose, „susirinkę vaikiai į krūvą nesnausdavo, visaip savo sylą kiekvienas norėjo parodyti, kas stipresnis, kas greitesnis. Visokių išmonių prasimanydavo“.

Ketvirtokai savo „sylą“ rodė mesdami į tolį medžio pliauską, su kamuoliu bandydami nuversti „rekežį“ ir įveikti jo sargą. Taip žingsniavimas ir atstumo matavimas pasipildė linksmu žaidimu bei suteikė naujų žinių apie mūsų kraštą.

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

 

Kitos naujienos