Išvyka „Pažink Žemaitijos kraštą“

Birželio 4 d. Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos trečiokai ir ketvirtokai bei Šerkšnėnų mokyklos-daugiafunkcinio centro vaikai vyko į Žemaitijos sostinę Telšius. Čia juos pasitiko Telšių turizmo centro gidės ir aprodė ne kiekvienai akiai matomas įdomybes. Mokiniai sužinojo, ant kokių kalvų iškilusios, pasak telšiškių, didžioji ir mažoji bažnyčios, kur galime rasti vienintelį žydą ir patrinti jam nosį, kiek meškų yra Telšiuose. Vaikai išvydo skulptūras „Žemaitijos gaublys“, „Lietuvių skalikas“, „Rotušės šulinys“, „Pakyla“ ir kitas mažąsias Telšių miesto puošmenas. Apžiūrėdami Didžiosios žemaičių sienos plokštes, susipažino su svarbiausiais Žemaitijos istorijos įvykiais. Mokiniai, išmokę daug naujų žemaitiškų žodžių, posakių, pasiklausę Žemaitijos kariljono melodijos, išvyko į senąją Žemaitijos sostinę –Tverus.

Prie Lopaičių piliakalnio pasitikusi gidė Irena Liškuvienė supažindino su istoriniu kompleksu, kurį sudaro piliakalnis, mitologiniai akmenys, šaltinis, kiti archeologiniai bei geologiniai dariniai. Manoma, kad XIII a. čia stovėjusi kunigaikščio Vykinto pilis. Šalia piliakalnio yra puikiai išlikę senosios lietuvių religijos šventvietės elementai. Tai akmenys su ženklais, trykštantis šventas šaltinis, pilkapiai su akmenų vainikais, ratais išdėlioti didžiuliai rieduliai, prieš 8 tūkst. metų susiformavusios Saulės, Mėnulio duobės. Pasivaikščioję ant piliakalnio, atsigėrę vandens iš šaltinio, grįžome į autobusą ir pilni įspūdžių pasukome namų link.

Ekskursijos metu vaikai sužinojo, kodėl šie metai pavadinti Žemaitijos metais, kuo svarbus žemaičių kunigaikštis Vykintas, jie įgijo dar daugiau žinių apie šio krašto istoriją ir senąjį lietuvių tikėjimą.

Tai bendras Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Tirkšlių ir Šerkšnėnų filialų vykdomas projektas „Pažink Žemaitijos kraštą“, kurį finansuoja Mažeikių rajono savivaldybė.

Bronislava Kimtienė, Ilona Miknienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Tirkšlių ir Šerkšnėnų filialų vyresniosios bibliotekininkės

Kitos naujienos