Kūrybinės dirbtuvėlės Viešojoje bibliotekoje

Įspūdžiai, aplankius kūrybines dirbtuvėles Viešojoje bibliotekoje

Paskutinę rudens dieną Viešojoje bibliotekoje šurmuliavo mažeikiškiai ir miesto svečiai. Maloniai nustebino, jog net apie 800 lankytojų tądien apsilankė nuo ryto iki vakaro vykusioje knygų mugėje. Vieni džiaugėsi leidinių gausa ir galimybe įsigyti norimą knygą leidyklos kaina, kiti aptarinėjo įdomius susitikimus. Nemažai vaikų ir suaugusiųjų domėjosi ir edukaciniais užsiėmimais kūrybinėse dirbtuvėlėse. Tad kas gi ten vyko, kuo patraukė lankytojų dėmesį?

Viešosios bibliotekos antrojo aukšto koridoriuje dvelkė salsvas aromatas. Žvilgtelėjus pro praviras duris iš pradžių pasimatė dėžė su odos atraižomis ir gražiai išpintomis juostelėmis, toliau – stalas, o prie jo palinkę žmonės kažką badė, varstė, rišo, kirpo. Pasirodo, jog buvo daromi knygų skirtukai, o meistravimo subtilybių mokė Mažeikių muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Lilija. Netoliese įrengta savotiška kalvė. Joje, naudodamiesi kliše, galėjo išsispausti pasirinktą simbolį.

Meno ir muzikos skaitykloje taip pat dvelkė malonus kvapas, kuris sklido nuo degančių žvakių. O ant stalo pasklidusios žirklės, šaukšteliai, žvakės, popierius, juostelės ir spalvingos servetėlės. Tai buvo edukacinio užsiėmimo darbo priemonės. Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės Jūratė ir Daiva lankytojams siūlė ką nors gražaus pasidaryti patiems. Jos mokė dekoruoti žvakes ir pasidaryti ryškiaspalves gėles iš krepinio popieriaus. Daugumai labiausiai patiko baltų žvakių dekoravimas kalėdine atributika: vieni rinkosi žvaigždes, elniukus, kankorėžius, žaisliukus ar eglutes, kiti komponavo ornamentus ar puošmenas su gamtos elementais. Kruopščiai išsikirpę iš servetėlių pasirinktas dekoracijas su įkaitintu šaukšteliu stengėsi kuo geriau jas išlyginti ant žvakės. O abi bibliotekininkės vis patardamos džiaugėsi, jog įvairaus amžiaus kūrėjai buvo sumanūs.

Vaikų literatūros skyriuje nustebino nusidriekusi eilė prie kiškienės. Fondų organizavimo skyriaus vedėja Indrė vienai dienai tapo menininke. Ant ryškiaspalvio stalo puikavosi teptukai, nedidelės dėžutės bei spindintis kiškienės veidrodis, kuris kvieste kvietė pasipuošti laikina tatuiruote ar kantriai pasėdėjus kelias minutes džiaugtis įmantriomis figūromis, padarytomis specialiais veido puošybos dažais. Kiškienė buvo itin dėmesinga ir pildė vaikų pageidavimus, bendraudama su jais lietuviškai, o jei nesusikalbėdavo – prapildavo net angliškai. Prie kito stalo jaunimo klubo „Interact“ savanorės su chna dabino rankas gražiais ornamentais.

Apsilankius žaislotekoje iš pradžių nebuvo aišku, kodėl čia taip triukšminga. Ogi vyko azartiškos lenktynės. Vaikams buvo svarbu, kad jų paleista transporto priemonė nuo pasvirusios plokštumos nuvažiuotų toliausiai. Žaislotekoje dėmesį prikaustė fischertechnik konstruktoriai: optinis mikroskopas, elektroninė karuselė su jungikliu, pneumatinė baliono pompa, transporto priemonė ant pasvirusios plokštumos. Vaikus bei jų artimuosius domino ir edukaciniai EV3 konstruktoriai: balansuojantis robotas, žavus robotukas šuniuko pavidale ir miklus robotas, galintis paimti daiktą ir pastatyti kitoje vietoje. Iš pradžių vyresnioji bibliotekininkė edukacinei veiklai Gintarė visa tai pristatė ir paaiškino, kokios jų galimybės. Labiausiai vaikams patiko pompa, kuria patys galėjo prisipūsti balioną, o vėliau jį, pasitelkę fantaziją, dabinti piešiniais. Veiklos buvo įvairios: kai kas žaidė su įprastomis lego kaladėlėmis arba piešė, vyresnieji vaikai galėjo išbandyti „Lego edutacation WeDo“ konstruktorių. „Mažeikiškio kiškio dirbtuvėlėje“ su grupele mergaičių dirbo vyresnioji bibliotekininkė edukacinei veiklai Ingrida. Jos iš popieriaus komponavo elniukus ir kiškiukus, darė knygą su piešinių ir koliažų elementais. Vyravo rimtis ir susikaupimas.

Viešojoje bibliotekoje pasibaigus knygų mugei išliko nuotraukose užfiksuotos malonios akimirkos, džiugino besišypsantys lankytojai, nešini savo rankomis padarytais darbeliais.

Janina Dambrauskaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Informacijos ir kraštotyros skyriaus vyresnioji bibliografė

Kitos naujienos