Išleistas parodos katalogas

Įgyvendinant Mažeikių viešosios bibliotekos projektą „Mažeikiai vakar ir šiandien“, išleistas 2020 m. rugpjūčio mėnesį Viešojoje bibliotekoje eksponuotos fotografijų parodos katalogas.

Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje nuo 2020 m. rugpjūčio 11 d. iki rugsėjo 3 d. buvo eksponuojama Mažeikių fotoklubo narių darbų paroda „Mažeikiai vakar ir šiandien“. Parodoje, skirtoje Mažeikių savivaldos 100-mečiui, buvo pristatomi fotografų Lilijos Petraitienės, Algimanto Prano Tirliko, Viktoro Malūko, Jono Strazdausko ir Sigito Strazdausko darbai. Šių  penkių fotomenininkų nuotraukose atsispindi, kaip keitėsi miestas pastaraisiais dešimtmečiais, kokių naujų akcentų miesto erdvėse pastebėjo kūrybingi fotografai.

Išleistas šios parodos katalogas  – tai leidinys apie Mažeikius, atskleidžiantis miesto išskirtinumą, populiarinantis fotografijos meną ir jo kūrėjus. Kai paroda nebeeksponuojama – katalogas išlieka kaip vienintelis ženklas, liudijantis parodos faktą ir turintis išliekamąją vertę. Juo galima pasinaudoti ateityje rengiant parodas ar miesto istorijos apžvalgas.

Katalogą sudarė Mažeikių krašto kultūros premijos laureatas, fotomenininkas Jonas Strazdauskas, įžanginį tekstą „Miestas vakar ir šiandien“ parašė Lijana Vėliūtė-Balzerienė, leidybą rėmė Mažeikių rajono savivaldybė.

Fotografijų paroda „Mažeikiai vakar ir šiandien“ šiuo metu eksponuojama Renavo dvaro rūmuose.

Sigito Strazdausko parengtą Mažeikių viešojoje bibliotekoje eksponuotos parodos pristatymą galite pažiūrėti čia:  https://www.facebook.com/sigitas.strazdauskas/videos/3161341297315485/

Dangira Undžienė,
projekto koordinatorė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Kitos naujienos