Ir karantino metu skaitytojai nelieka be knygų

Nors šiuo visuotinio karantino metu skaitytojai negali lankytis bibliotekoje, patys pasirinkti knygų, neveikia skaityklos, nevyksta renginiai, tačiau pomėgis skaityti niekur nedingo.

Per didžiąsias metų šventes būdami namuose ir perskaitę visas turimas knygas, skaitytojai vėl ieško naujų leidinių. Skaitytojų aptarnavimo skyriuje visą dieną netyla telefono skambutis, kiekvieną rytą bibliotekos darbuotojus pasitinka išspausdintas užsakymų lapelių „takas“, elektroniniame pašte – skaitytojų laiškai su reikalingų knygų sąrašais. Nežinantiems, ką norėtų skaityti, nemokantiems naudotis technologijomis, tenka pasikliauti bibliotekininko rekomendacijomis. Darbuotojos bendrauja su skaitytojais telefonu ir stengiasi parinkti kiekvienam knygas pagal jo pomėgius. Kadangi visada metų pradžioje vyksta ir vartotojų perregistravimas, duomenų tikslinimas, kiekvieno asmens aptarnavimas užtrunka. Tokia dabar bekontaktė „karantininio“ darbo specifika. Kad nereikėtų skaitytojams šalti lauke prie užrakintų bibliotekos durų, kol surinksime knygas, prašome jų paskambinti iš anksto, kad galėtume paruošti knygų krepšelį.

Kiekvieną trečiadienį pagal pageidavimus surinktus tokius knygų krepšelius bibliotekos vairuotojas nuveža senjorams ir kitiems rizikos grupės asmenims iki namų. Tereikia išeiti į lauką jų pasiimti.

Knygos grąžinamos įdedant jas į prie bibliotekos esančią knygų grąžinimo dėžę, iš kurios 3–4 kartus per dieną jos išimamos, karantinuojamos specialioje patalpoje 72 val. ir tik po to sistemoje pažymimos kaip grąžintos ir išduodamos kitiems skaitytojams. Tad skaityti iš bibliotekos paimtus spaudinius yra saugu.

Daugelis knygų mylėtojų džiaugiasi, kad šiuo sunkiu laikotarpiu biblioteka dirba ir išduoda skaitytojams knygas, nes jos padeda pabėgti nuo kasdienybės ir ramiau išgyventi šią gyvenimo atkarpą.

Dangira Undžienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Kitos naujienos