Integruota pamoka Viekšnių bibliotekoje

Kovo 25 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filiale vyko integruota pamoka, kurioje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 5 b klasės mokiniai ir mokytoja Dalia Margytė.

Pamokos metu mokiniams buvo pristatytas projektas  „Prisijungusi Lietuva“ („Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”) ir šią savaitę  Lietuvoje bei dar 36 Europos šalyse minima „SKAITMENINĖ SAVAITĖ“ („ALL DIGITAL Week“).

Mokiniai sužinojo, kad projektu siekiama skatinti Lietuvos gyventojus įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu ir kur galima rasti daugiau informacijos apie projektą. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Penktokai dalyvavo žaidime–diskusijoje „Reklamos kritikas“. Žaidimo tikslas – praplėsti ir pagilinti dalyvių žinias, paskatinti kritiškai mąstyti. Pagal paruoštą metodinę medžiagą žaidimas vyko sklandžiai. Vaikai įsiminė, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis reklamuojamą produktą ir labai kritiškai vertino bibliotekininkės pateiktus pavyzdžius. Aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti specialiais projekto organizatorių įsteigtais prizais.

Kadangi 2019 m. „Skaitmeninės savaitės“ tema Lietuvoje – skaitmeninės technologijos ugdymui, tai pamokos metu mokiniams buvo pristatytos bibliotekoje esančios interaktyvios knygos.

Rasa Vilkaitė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Viekšnių filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos