Integruota pamoka Viekšnių bibliotekoje

Vasario 27 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale vyko integruota pasaulio pažinimo pamoka „Kelionė po žemynus“. Pamokoje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 4a klasės mokiniai ir mokytoja Violeta Gurskienė.
Bibliotekininkė Rasa Vilkaitė mokiniams demonstravo skaidres, kuriose pateikta informacija apie visus žemynus, rodė geografinius objektus pasaulio gamtiniame žemėlapyje. Vaikai žiūrėjo animacinį filmuką, kaip susidarė žemynai. Išklausę teorinę dalį, ketvirtokai turėjo atlikti įvairias užduotis. Mokytoja V. Gurskienė buvo sukūrusi žemynų pasus, kuriuos mokiniai turėjo užpildyti remdamiesi įvairiais informacijos šaltiniais. Nors jų laukė išrikiuotos enciklopedijos ir žinynai, įdomiausia buvo dirbti su naujais bibliotekos kompiuteriais ir ieškoti informacijos internete. Visa surinkta medžiaga buvo suklijuota, gražiai apipavidalinta ir pristatyta grupėse.
Mokiniams patinka integruotos pamokos netradicinėje aplinkoje, jos suteikia daug gerų emocijų, o mokomoji medžiaga jiems tampa daug įdomesnė, suprantamesnė. Pasiruošti tokiai pamokai – trigubai didesnis darbas, bet gautas rezultatas pranoksta lūkesčius.

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė
Onos Pačengienės nuotraukos

Kitos naujienos