Informacijos paieška interneto svetainėse

Kovo 27 d. Auksodės bibliotekoje vyko edukaciniai užsiėmimai senjorams „Informacijos paieška interneto svetainėse“, skirti akcijai „Skaitmeninė savaitė“, kurios tikslas – skatinti naudotis informacinėmis technologijomis ir ugdyti skaitmeninį raštingumą.

Mokymuose dalyvavo penkios kaimo senjorės, norinčios išmokti naudotis kompiuteriu ir susirasti informacijos interneto svetainėse. Bibliotekininkė Ramona Puidokaitė moteris pakvietė prie kompiuterių ir supažindino, kaip reikia įsijungti kompiuterį, kaip naršyti „google“ paieškos sistemoje. Pirmoji pasiūlyta užduotis buvo paieškos laukelyje parašyti ir susirasti norimą informaciją. Moterys individualiai mėgino rašyti ir noriai atliko skiriamas užduotis. Vėliau kiekviena dalyvė savarankiškai bandė susirasti informacijos apie horoskopus, ieškojo skelbimų, televizijos programų, skaitė laikraščius ir anekdotus, žiūrėjo internete skelbiamas Auksodės kaimo nuotraukas, ieškojo vaistų kainų.

Senjorėms buvo įdomu sužinoti, kuo gali būti naudingas kompiuteris ir internetas. Atsisveikindamos pažadėjo vėl sugrįžti ir dar pasimokyti.

Ramona Puidokaitė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Auksodės filialo vyresnioji bibliotekininkė

Kitos naujienos