Rašytoja I. Ežerinytė pristato knygą „Šunojaus diena“

Įgyvendintas skaitymo skatinimo projektas „Paauglio įprotį neskaityti galima pakeisti“

2019 m. rugsėjo 20 d. įgyvendinant skaitymo skatinimo projektą „Paauglio įprotį neskaityti galima pakeisti“,  kurį finansuoja Mažeikių rajono savivaldybė, Židikų miestelio biblioteka kartu su Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomene organizavo susitikimą su rašytoja Ilona Ežerinyte. Bibliotekininkė Benita Vaizgėlienė trumpai pristatė rašytojos literatūrinį kelią. I. Ežerinytė debiutavo vos prieš trejus metus. Jos pirmoji knyga „Šunojaus diena“ laimėjo fondo „Švieskime vaikus“ organizuojamą Nacionalinį vaikų literatūros konkursą ir buvo pripažinta reikšmingiausiu vaikų literatūros debiutu (Aldonos Liobytės premija), o ,,Sutikti eidą“ apdovanota Prano Mašioto premija. Už išleistą apysaką „Verksnių klubas“ autorei įteikta ir vaikų literatūros premija už įtaigų ir tikrovišką prozos pasakojimą, puikų ir gyvą kalbos jausmą bei esminių žmogiškųjų vertybių perteikimą. 2019 m. knyga „Verksnių klubas“ gavo Metų knygos paaugliams titulą, knyga „Skiriama Rivai“ pripažinta geriausia 2018 m. knyga vaikams ir paaugliams, už kurią rašytojai įteikta antroji IBBY Lietuvos skyriaus premija.

Susitikimo metu rašytoja pravedė du edukacinius užsiėmimus. 3–4 klasių mokiniams ji pristatė kūrybiškumo skatinimo metodus, paaiškino, kaip kūrybiškai galime pažiūrėti į kai kuriuos labai paprastus dalykus, pavyzdžiui, į trikampį arba plytą. Vaikų atsakymai nustebino net susitikime dalyvavusias mokytojas. Pristatydama pasakų knygą „Šunojaus diena“, rašytoja pasakojo, kad daug dėmesio skyrė knygos iliustracijoms, kurios iš pažiūros yra pilkos kaip lapkričio dangus, bet įsižiūrėjus geriau – tai kruopštūs ir nuoširdūs knygos iliustratoriaus Raimondo Gnižinsko sukurti paveikslėliai, kurie originaliai puošia knygelę. Lapą prieš antrąją knygos istoriją tiesiog norisi paglostyti. Iliustracija atrodo tokia švelni, kaip šios istorijos veikėjo šuns Grapo kailis. Rašytoja šiltai bendravo su mokiniais, skatino juos pradėti rašyti knygas, atsakė į užduotus klausimus ir atsisveikindama padovanojo savo knygų.

Penktokams viešnia kalbėjo apie tai, jog niekada nevėlu įgyvendinti svajonę, išdrįsti prisiliesti prie naujų dalykų, kurių, atrodo, įgyvendinti nepavyks. I. Ežerinytė papasakojo haiku atsiradimo istoriją, atskleidė unikalios Japonijos poezijos formos kūrimo, žmogaus vidinio pasaulio ir gamtos sąsajų subtilybes. Knygų autorė pateikė renginio dalyviams ir kūrybinio rašymo užduočių. Kiekvienas dalyvis pagal visas taisykles sukūrė ir perskaitė savo haiku. Mokinius ir mokytojus žavėjo rašytojos I. Ežerinytės paprastumas ir nuoširdus bendravimas su vaikais. Išvykdama autorė padovanojo mokyklos bibliotekai naujų, paaugliams skirtą knygų „Verksnių klubas“ ir „Skiriama Rivai“.

Tai buvo puiki galimybė artimiau pabendrauti su rašytoja, gauti jos autografą. Džiaugiamės rašytojos viešnage Židikuose ir dėkojame Židikų M. Pečkauskaitės gimnazijos bendruomenei už aktyvų dalyvavimą susitikime. Lauksime naujų tokių šiltų ir prasmingų susitikimų.

 

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Židikų filialo vyresnioji bibliotekininkė

 

Kitos naujienos