Aktorė Karolina Kontenytė ir ir dailininkė Žvėrūna

Gimtasis kraštas užaugino sparnus

Teatro ir dailės mylėtojai kovo 3-osios vakarą rinkosi į Mažeikių rajono savivaldybės viešąją biblioteką susitikti su kraštietėmis aktore Karolina Kontenyte bei dailininke Žvėrūna.

Karolina Kontenytė – Klaipėdos dramos ir jaunimo teatrų aktorė, kuriai dukart įteiktas aukščiausias Lietuvos teatro apdovanojimas – „Auksinis scenos kryžius“. 2017 metais ji įvertinta už Bertos vaidmenį spektaklyje „Tėvas“, o 2019 metais pripažinta geriausia dramos aktore spektaklyje „Kalės vaikai“, atlikusi Lotės vaidmenį. Aktorė vadovauja ir teatrui-studijai „Jaunieji kūrėjai“, kurioje savo aktorinius sugebėjimus tobulina moksleiviai ir jaunimas.

Karolina papasakojo apie savo pasirinkimą tapti aktore, dabartinį darbą teatre, jo užkulisinį gyvenimą. Šiltai ir jautriai prisiminė susitikimus ir bendrą darbą su žymiuoju režisieriumi Eimuntu Nekrošiumi, perskaitė įsimintinas režisieriaus citatas, pasakytas repeticijų metu. Klausytojus sudomino ir aktorės pasakojimas apie pirmuosius bandymus filmuotis kine.

Žvėrūna (Živilė Spūdytė) – profesionali grafikė, iliustratorė, daugelio parodų dalyvė, edukacijų vaikams ir jaunimui organizatorė ir kuratorė.

Grafikė sakė, kad kūrybinis slapyvardis Žvėrūna gimė tuo gyvenimo etapu, kai ji intensyviai domėjosi etnine kultūra. Savo dabartines veiklas menininkė pristatė trumpu filmuku „Nuo Mažeikių iki Izraelio“. Simboliška, bet pirmoji jos piešinių paroda surengta būtent mūsų bibliotekoje 2009 metais. Nuo tada, pasak viešnios, žinojo, jog pasuks į menus. Šiuo metu ji dirba Šiaulių dailės galerijoje, veda meno edukacijas vaikams ir jaunimui. Žvėrūna yra aistringa keliautoja. Kelionės jai suteikia naujų impulsų kūrybai.

Abi menininkės baigė tą pačią Mažeikių Merkelio Račkausko gimnaziją, tad pirmieji judviejų kūrybiniai ieškojimai prasidėjo būtent čia. Šiltais prisiminimais apie buvusias auklėtines pasidalijo gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė ir bibliotekininkė Gražina Opulskienė.

Menininkės teigė, kad jaunam žmogui reikia duoti laisvės kūrybai, skatinti eit pirmyn, padėti ieškoti savojo „aš“. Todėl renginio metu ne kartą skambėjo padėkos žodžiai teatro pedagogams Daivai Jaškulienei, Airidai Lementauskienei bei gimnazijos mokytojams Laimai Skabickienei, Martynui Januškai.

Dalia Alseikienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliografė

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės, Dangiros Undžienės

Kitos naujienos