Fotografijų paroda „Žemaitijai“

2019 m. rugsėjo 4 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta Sigito Kazlausko fotografijų paroda „Žemaitijai“. Joje eksponuojamos 37 ant drobės perkeltos fotonuotraukos.

Viekšniuose gyvenantis fotografas įvairiuose Lietuvos miestuose yra surengęs apie keturiasdešimt autorinių parodų, yra Plungės ir Rietavo krašto fotoklubo „Žybt“ narys, Akmenės krašto fotoklubo pirmininkas. 2016 metais Pa­sau­lio že­mai­čių fo­tog­ra­fi­jų pa­ro­do­je Sigitas Kazlauskas buvo apdovanotas Že­mai­čio si­dab­ro ženk­le­liu už že­mai­čių kul­tū­ros ta­pa­ty­bės sau­go­ji­mą, že­mai­čių bend­rys­tės ža­di­ni­mą, Žemaitijos miestų ir miestelių istorinių, kultūrinių, gamtinių  erdvių populiarinimą, kalbos, papročių ir tradicijų puoselėjimą, kultūrinės ir šviečiamosios veiklos mecenavimą, rėmimą ir globą.

Pristatydamas parodą, jos autorius pasakojo, kaip gimė viena ar kita nuotrauka, kokius privalumus fotografijai teikia drono panaudojimas. „Tai nuostabi galimybė pažvelgti į pasaulį iš paukščio skrydžio“, – sakė fotografas, iš­lei­dęs ir fo­toal­bu­mus „Že­mai­čių Kal­va­ri­ja iš paukš­čio skry­džio“, „Viekš­niai iš paukš­čių skry­džio“, „50 aki­mir­kų“, o ateities planuose – ir daugiau gimtojo krašto fotografijų albumų.

Parodos autorių sveikino didžiulius būrys jo kūrybos gerbėjų, bendraminčių ir bičiulių ne tik iš Mažeikių, Viekšnių, bet ir Akmenės, Telšių, Plungės. Sigitui Kazlauskui už bendradarbiavimą ir  nuolatinę pagalbą dėkojo Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Rūta Končiutė-Mačiulienė. Kraštietė dainų autorė ir atlikėja Vilhelmina Imbrienė renginio dalyviams dovanojo keletą žemaitiškų dainų.

Šiemet paskelbtieji Žemaitijos metai – tai dar viena proga geriau pažinti savo kraštą, jos istoriją, literatūrą, meną. Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka įgyvendina projektą „Būk Žemaitijos istorijos, kultūros ir literatūros žinovu“, kurį remia Mažeikių rajono savivaldybė. Balandžio mėnesį bibliotekoje buvo eksponuota Klaipėdos regioninio valstybės archyvo Telšių filialo parengta paroda „Žemaitija istoriniuose Europos žemėlapiuose“, bibliotekos skaitytojai kviečiami dalyvauti akcijoje ir skaityti knygas apie Žemaitiją, o visą rugsėjo mėnesį – pasigrožėti  Žemaitijos gamta, užfiksuota mūsų krašto fotomenininko Sigito Kazlausko fotografijose.

Dangira Undžienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Kitos naujienos