Europos jaunimo savaitės renginys Balėnų bibliotekoje

Gegužės 2 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Balėnų filiale vyko popietė, skirta Europos jaunimo savaitei. Renginyje dalyvavo Balėnų pagrindinės mokyklos 6–7 klasių mokiniai ir mokytoja Daiva Juškaitė.

Vyresnioji bibliotekininkė Virginija Galdikienė papasakojo renginio dalyviams, kad Europos jaunimo savaitė nuo 2003 m. kas 18 mėnesių švenčiama visoje Europoje siekiant skatinti jaunimo dalyvavimą, įsitraukimą į sprendimų priėmimą. Šiais metais Europos jaunimo savaitė Lietuvoje minima nuo balandžio 29 d. iki gegužės 5 d. Visoje Europoje vyks renginiai tema „Demokratija ir aš“. Juos organizuoja Europos Komisijos Švietimo, jaunimo, sporto ir kultūros generalinis direktoratas, bendradarbiaudamas su Europos Parlamentu ir įtraukdamas kitus Europos Komisijos generalinius direktoratus. Nacionaliniu lygmeniu renginių organizavimas ir koordinavimas patikėtas programos „Erasmus+“ nacionalinėms agentūroms, kurios glaudžiai bendradarbiauja su tinklu „Eurodesk“.

Renginio metu apie naujausius įvykius Europos Sąjungoje pasakojo mokytoja Daiva Juškaitė. Bibliotekininkė Virginija Galdikienė pakvietė mokinius į viktoriną „Pažinkime Europą“. Geriausiai atsakiusieji į viktorinos klausimus buvo apdovanoti lankstinukais apie Europos Sąjungą. Renginio pabaigoje vyko diskusija apie artėjančius Prezidento ir Europos Parlamento rinkimus.

Virginija Galdikienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Balėnų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos D. Juškaitės ir V. Galdikienės

Kitos naujienos