Edukaciniai užsiėmimai „Saugus ir draugiškas internetas“ Židikų bibliotekoje

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Židikų filiale vyko du edukaciniai užsiėmimai moksleiviams „Saugus ir draugiškas internetas“.

Vasario 4 d. Židikų bibliotekoje lankėsi Židikų M. Pečkauskaitės gimnazijos pradinių klasių mokiniai. Jaunieji  „bibliotekininkai“  Ramunė Bartkevičiūtė ir Edgaras Skirzgilas kartu su bibliotekininke Benita Vaizgėliene paruošė skaidres apie saugų internetą pradinių klasių mokiniams. Bibliotekininkė mokinius supažindino su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos išleistu mokomuoju leidiniu „Saugus ir draugiškas internete“, kuriame skelbiama informacija, ką apie atsargų elgesį internete turėtų žinoti pradedantieji. Paskui Ramunė pasiūlė visiems kartu perskaityti „Garbingo elgesio internete taisykles“ ir stengtis jų laikytis.

Vasario 5 d. vyko popietė-viktorina „Paieškokim internete!“ Popietę bibliotekininkė pradėjo pasakojimu apie vasario 5-ąją – Saugesnio interneto dieną. Ji minima jau 16 kartą daugiau nei 120 šalių. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu bei skaitmeninėmis technologijomis. Šių metų šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu!“ Bibliotekininkė pakvietė jaunųjų bibliotekininkų būrelio „Knygų bičiuliai“ narius sudalyvauti viktorinoje. Vaikams buvo pateiktos temos: „Facebook“, „Skype“, „Elektroninis paštas“, „klase.lt“,  „Paieška internete“. Atsakymus reikėjo surasti internete. Klausimai buvo įvairiausi: saugus nuotraukų ir informacijos skelbimas internete,  saugus naudojimasis elektroninėmis paslaugomis, dalinimasis tinkamomis nuorodomis ir kt. Geriausiai sekėsi Armandui Mickūnui ir Andrėjai Sidorovaitei.

Atsisveikindama bibliotekininkė palinkėjo vaikams pasirūpinti savo saugumu ir padėti kitiems. Tik kartu galime sukurti geresnį, saugesnį internetą.

 

Benita Vaizgėlienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Židikų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Ramunė ir Edgaras rengia skaidres

Ramunė sukūrė „Garbingo elgesio internete taisyklės“

„Knygų bičiulių“ būrelio nariai pasitikrino žinias

 

Kitos naujienos