EDUKACINĖ PROGRAMA „MANO JAUSMŲ MUZIKA“

Mažeikių viešoji biblioteka 2020 metais vykdo rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Emocijų raiškos erdvė“. Rugsėjo 8 d. bibliotekoje lankėsi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos specialistės, kurios ikimokyklinio amžiaus vaikams iš Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ vedė edukacinį užsiėmimą „Mano jausmų muzika“, o bibliotekos darbuotojams pristatė  emocinio intelekto ugdymo programą „Kimočiai“ ir papasakojo apie vaikams skirtą edukacinę programą, mokančią atpažinti bei valdyti emocijas.

Pristatydamos Mažeikių viešosios bibliotekos darbuotojams emocinio intelekto ugdymo programą „Kimočiai“, viešnios supažindino su pagrindiniais programos principais, pademonstravo Kimočių personažus ir apie kiekvieną papasakojo plačiau: kokius jie turi jausmus, kokias turi jausmų pagalvėles, kokias kompetencijas vaikai ugdosi ir kokius metodus naudoti organizuojant užsiėmimus. Specialistės paaiškino, kas yra emocinis intelektas: „tai trijų sudedamųjų dalių derinys: savęs pažinimas – ką jaučiu ir kaip su tuo tvarkausi; kitų pažinimas – sugebėjimas suprasti, ką jaučia kiti; savireguliacija – sugebėjimas suderinti savo jausmus ir poreikius su kitų jausmais ir poreikiais taip, kad visi galėtume jaustis gerai ir pasiektume tai, ko trokštame“.

Mažeikiškiams viešnios pristatė dar vieną edukacinę programą „Mano jausmų muzika“, kurios tikslas – ne mokyti groti, o mokyti vaiką atpažinti emociją, mokytis ją valdyti ir, svarbiausia, užsiėmimą pabaigti gera emocija. Papasakota apie priemones šiam tikslui pasiekti. Tai Trace Moroney knygelės: „Kai nusiviliu“, „Kai jaučiuosi geras“, „Kai jaudinuosi“ ir kitos. Knygutėse pagrindinis veikėjas kiškutis kalba apie savo emocijas ir kaip jis elgiasi apėmus liūdesiui, džiaugsmui ar kitai emocijai. Viešnios pademonstravo muzikos instrumentus: marakasus, lietaus lazdą, metalofoną, metalinį barškutį, būgnelį, su kuriais galima parodyti jausmų išraišką, pristatė Aušros Žičkienės, Dovydo Čiulpio ir Vytauto Leistrumo knygą „Džyru džyru muzikėlė“, kurioje tartį lavinančios dainelės, muzikos instrumentai ir žaidimai papildo „Mano jausmų muzikos“ edukacinę programą.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos darbuotojos vedė edukacinį užsiėmimą „Mano jausmų muzika“, kuriame dalyvavo Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ ikimokyklinio amžiaus vaikų grupė. Užsiėmimo metu ikimokyklinukai susipažino su Trace Moroney knygelių pagrindiniu personažu – kiškeliu, kartu su juo mokėsi atpažinti įvairius jausmus bei dalytis pozityviais jausmais – meile, džiugesiu, gėriu, o savo emocijas galėjo išreikšti naudodami muzikos instrumentus.

Po edukacinio užsiėmimo mažieji lankytojai susipažino su Vaikų ir jaunimo skyriumi, kuriame jie sutiko Kiškį Mažeikiškį. Jis pristatė vaikams „Emocijų raiškos erdvę“, kurioje jie išbandė naujas priemones: šviesos ir smėlio staliuką, sensorinius indus, stalo žaidimus bei individualią rašomąją lentą, ant kurios vaikai priklijavo magnetinius emociukus ir nupiešė savo emociją.

Ir darželinukai, ir užsiėmimų organizatoriai, „išlaisvinę savo emocijas“, atsisveikino su šypsenomis. Dėkojame už bendradarbiavimą Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos darbuotojoms, o mažiesiems dalyviams ir auklėtojoms iš Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“, kad nepabūgo lietaus ir atkeliavo pas mus.

Gintarė Stasiulienė, projekto koordinatorė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Vaikų ir jaunimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė kultūrinei veiklai

Kitos naujienos