Edukacinė pamokėlė „Istorija apie knygą“ Židikų bibliotekoje

Gegužės 7 dieną į Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Židikų filialą atskubėjo bibliotekos draugai – Židikų M. Pečkauskaitės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupė su mokytoja Džiuljeta Vasiliauskiene.

Ši diena buvo nepaprasta – minėjome Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Vaikai atėjo nešini piešiniais tema „Mano gražiausia knygelė“. Savo darbeliais jie papuošė biblioteką. Priešmokyklinio ugdymo vaikučiai jau rudenį keliaus į mokyklą, tad jie buvo pakviesti tam, kad užsimegztų graži draugystė su biblioteka. Priešmokyklinukams buvo pravesta edukacinė pamokėlė „Istorija apie knygą“, kurios metu vaikai sužinojo, kad senovėje žmonės rašė ant drėgnų molio lentelių, papiruso, pergamento, o tik vėliau buvo išrastas popierius. Skaidrėse buvo parodyta, kaip atrodė Lietuvos rankraštinės knygos, Martyno Mažvydo „Katekizmas“, pirmoji spausdinta knyga Europoje, 2003 metais išleista 60 kg sverianti knyga apie Azijoje įsikūrusią nedidelę izoliuotą Butano valstybėlę. Vaikams papasakota apie storiausias pasaulyje daugiatomes knygas – enciklopedijas, apie mažiausia laikomą japonišką 16 puslapių knygelę, kurios lapo plotis ir ilgis 2 milimetrai (knygutė mažesnė už skruzdėlės galvutę). Ją galima skaityti su didinamuoju stiklu, o vartyti tik su plonyčiu pincetu. Pamokėlę baigėme pažintimi su dabartinėmis vaikiškomis knygelėmis, kurios atrodo visai kitaip negu senovėje: su gyvūnų balsais, mašinų garsais. Bibliotekininkė kalbėjo apie neišmatuojamą skaitymo naudą ir svarbą, apie šio įgūdžio formavimą nuo mažų dienų.

Pamokėlę baigėme mįslių žaidimu, skaitėme patarles apie knygą. Atsisveikindama bibliotekininkė pakvietė vaikus vasarą draugauti su knyga.

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Židikų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Kitos naujienos