Dailės kūrybinės dirbtuvės „Kuriame pasaką“

Spalio 8 d. Mažeikių viešojoje bibliotekoje vyko dailės kūrybinės dirbtuvės „Kuriame pasaką“ organizuotos pagal projektą „Keliaujanti teatro dėžutė“.

Renginyje dalyvavo Mažeikių Gabijos gimnazijos 2 f klasės mokiniai, kurie kūrė pasaką, skirtą „Kamišibai“ teatro dėžutei. Užsiėmimą vedė dailės mokytojas metodininkas Aleksandras Novak. Pasaką planuojame skaityti Mažeikių rajono ikimokyklinių įstaigų ugdytiniams, pradinių klasių mokiniams ir Viešojoje bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje mokiniams ekskursijų, edukacijų metu.

Keliaujanti teatro dėžutė „Kamišibai“ kilo iš Japonijos ir jau XII amžiuje buvo naudojama budistų vienuolių. Išvertus iš japonų kalbos tai reiškia „popieriaus teatras“. Kartoninės lentelės su paveikslėliais pasakoja istoriją. Vienoje lentelės pusėje yra pieštas pasakojimo fragmentas. Antroje – tekstas ir sumažintas paveikslėlis. Ši teatro dėžutė yra nedidelė ir gali būti statoma ant stalo, žiūrovų akių lygyje. Pasakotojas stovi šalia arba už jo ir pasakoja istoriją sklandžiai keisdamas lenteles.

Projektą „Keliaujanti teatro dėžutė“ remia Mažeikių rajono savivaldybė.

Ingrida Jonušienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vyresnioji bibliotekininkė edukacinei veiklai,
projekto koordinatorė

Nuotraukos I.Jonušienės

Kitos naujienos