Židikų bibliotekoje „Jaunieji mokslininkai“

„Čia tai bent! Smagūs eksperimentai“ Židikų bibliotekoje

Spalio 15 d. popietę Židikų bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Čia tai bent! Smagūs eksperimentai“. Užsiėmime dalyvavo penki „mažieji mokslininkai“.

Popietės pradžioje bibliotekininkė Benita Vaizgėlienė vaikams papasakojo apie „Čia tai bent! Smagių eksperimentų“ rinkinį. Bandymų knygutėje pateikiama daugiau nei 30 lengvų eksperimentų vaikams, norintiems sužinoti, kas nuolat vyksta aplinkoje. Vaikai yra smalsūs, mėgsta tyrinėti, rinkti informaciją, ją lyginti, kritiškai vertinti, suvokia priežastis, kaip viskas vyksta, todėl daro išvadas.

Užsiėmimo metu buvo atlikti 5 bandymai su vandeniu: vandens indai, tavo flomasterio spalva, karšta ar šalta, kintanti vandens spalva ir jūros srovė. Susipažinę, kaip bus atliekami bandymai, mažieji mokslininkai kibo į praktines užduotis. Kiekvienas dalyvis pasirinko užduotį ir jai vadovavo. Vaikams labai patiko visos užduotėlės, bet labiausiai – Paulos Petrauskaitės pasirinkta „Tavo flomasterio spalva“. Vėliau mažieji tyrėjai patys mėgino atlikti įvairius bandymus.

Vaikams labai patiko eksperimentuoti, stebėti vykstančius procesus, vertinti rezultatus, tad susitarėme susirinkti ir kitą savaitę.

Benita Vaizgėlienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Židikų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos