Buknaičių bibliotekoje – literatūrinio stalo žaidimo „Knygosūkis“ vakaras

Kovo 13 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Buknaičių filiale vyko literatūrinio stalo žaidimo „Knygosūkis“ vakaras, skirtas Knygnešio dienai paminėti. Mažeikių viešoji biblioteka šį žaidimą gavo dovanų iš Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos.

Žaidimo dėžutėje yra net 400 kortelių su klausimais, užuominomis ir atsakymais. Žaidime paminėti 225 autoriai, 172 knygos. Dėžutėje dar yra smėlio laikrodukas, laimės ratas, kuris padeda žaidėjui, nežinančiam teisingo atsakymo. Išsukus laimės ratą, galima išgirsti užuominą, pasinaudoti internetu arba iš karto gauti teisingą atsakymą. Yra tikimybė, kad gali pagalbos ir nebūti. Atsakydami į klausimus, dalyviai figūrėlėmis eina žaidimo lenta ratu, kol pasiekia paskutinį langelį ir laimi žaidimą. Žaidimas literatūrinis, tačiau norint laimėti, reikia turėti ne tik literatūros, bet ir geografijos, istorijos, užsienio kalbų ir netgi matematikos žinių.

Pradėti žaidimą pavedėme vyriškiui, kuris perskaitė klausimą iš paimtos kortelių kaladės ir pateikė jį žaidėjui, sėdinčiam iš kairės. Tada žaidėjas, teisingai atsakęs į klausimą, pasistūmėjo 3 ėjimais į priekį. Atsakymo į klausimą ir pagalbos laikui skaičiuoti buvo naudojamas smėlio laikrodis. Tam skiriama po minutę laiko. Žaidimo dalyviai, atsakydami klausimas po klausimo, žaidimo figūrėlėmis ėjo žaidimo lenta pirmyn. Nežinodami atsakymo į klausimą, suko laimės ratą, kurį išsukus, galėjo sužinoti užuominą į atsakymą, pasinaudoti pagalba internetu. Žaidėme pagal visas taisykles. Klausimai kortelėse sudėtingi, teko pasukti galvas. Žaidimas tęsėsi iki vėlyvo vakaro. Laikas neprailgo, žaidėjai buvo gerai nusiteikę, pasiekė žaidimo finišą, pagilino savo literatūrines žinias ir paminėjo Knygnešio dieną kitaip.

Valerija Beniušienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Buknaičių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Kitos naujienos