Būk Žemaitijos istorijos, kultūros ir literatūros žinovu!

Iš Žemaitijos yra kilusių daugybė rašytojų, poetų, meno, kultūros ir kitų žymių žmonių. Žemaitija turtinga savo istorija, kultūros paveldo objektais, unikalia kalba, papročiais ir tradicijomis. Ką mes žinome apie šį kraštą, kuriame gyvename?

Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka skelbia akciją, kurios tikslas – skatinti domėtis Žemaitijos istorija, kultūra ir literatūra. Kviečiame Žemaitijos metais perskaityti 10 knygų pagal užduotis, susijusias su šio etnografinio regiono rašytojų kūryba, tautosaka, žymiais žmonėmis, istorija, geografija, kultūros paveldo objektais. Užduotys nelengvos, tačiau, kaip sakoma, „jei žemaitis užsispirs – ir į debesį įspirs“. Tad kviečiame aktyviai dalyvauti, nes tai puiki galimybė atrasti naujų, dar neskaitytų knygų ir praturtinti savo žinias apie Žemaitiją.

Pasirinkti knygas jums padės Skaitytojų aptarnavimo skyriaus darbuotojos, parengusios užduotis atitinkančių knygų sąrašus. Akcija, kurioje gali dalyvauti skaitytojai nuo 15 metų, vyks iki lapkričio 15 d. Jums tereikia Viešojoje bibliotekoje arba jos filiale pasiimti užduočių lankstinuką, pasirinkti bibliotekoje užduotis atitinkančius leidinius, juos perskaičius, surašyti į lankstinuką autorius ir pavadinimus. Užpildytą lankstinuką iki lapkričio 15 d. atnešti į biblioteką, kurioje jis buvo išduotas. Dalyviai, sėkmingai įveikę visas užduotis, bus pakviesti į baigiamąjį akcijos renginį 2019 m. gruodžio mėn. ir apdovanoti prizais.

Akcijos dalyvis turi perskaityti:

  1. Žemaitijoje gimusio rašytojo romaną;
  2. knygą, kurios pavadinime yra Žemaitijos vietovardis;
  3. žemaitiškai parašytą knygą;
  4. knygą apie Žemaitijos istoriją;
  5. biografinę knygą apie žymų žemaitį;
  6. literatūros klasikės Žemaitės arba Šatrijos Raganos knygą;
  7. knygą apie žemaičių tradicijas, papročius, tautosaką;
  8. leidinį apie Žemaitijos meną ar kultūros paveldo objektus;
  9. knygą apie Mažeikių rajoną;
  10. Mažeikiuose gimusio, gyvenusio ar dabar gyvenančio rašytojo, poeto knygą.

Jeigu tu myli šį kraštą, kuriame gyveni, pasinaudok proga daugiau apie jį sužinoti!

Akciją organizuoja ir informaciją teikia

Skaitytojų aptarnavimo skyrius, tel. (8 443) 25948, (8 443) 44439, el. p. abonementas@mrvb.lt

Dangira Undžienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Kitos naujienos