Bibliovasara skatino pajusti atradimo džiaugsmą

Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka prisijungusi prie projekto „Atverkime duris vasarai“, suteikė vaikams galimybę ne tik prasmingai leisti vasaros atostogas bibliotekoje, bet ir skatino kaskart pajusti atradimo džiaugsmą, ugdyti kūrybiškumo ir saviraiškos laisvę. Įvairios vasaros veiklos buvo susijusios su tema „Bibliovasara“. Kartu su vaikais veiklose dalyvavo tėvai ir močiutės.

Iš viso veiklose registruoti 432 dalyviai. Suaugusių – 95, vaikų – 337, iš kurių – 3 vaikai su specialiaisiais poreikiais.

Nuo 2020 m. birželio 16 d. iki rugpjūčio 27 d. antradieniais–ketvirtadieniais nuo 14 val. iki 15.30 val. kvietėme vaikus dalyvauti „Bibliovasaros“ veiklose: antradieniais vaikai išbandė Oculus quest virtualios realybės akinius, žiūrėjo filmus, dainavo karaokė, trečiadieniais dalyvavo įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, ketvirtadieniais žaidė lauko žaidimus, gamino muilo burbulus, aktyviai dalyvavo viktorinose.

Daugiausia susidomėjimo sulaukusios veiklos: BiblioJoninės, Oculus quest virtualios realybės akiniai, Žalgirio mūšio maketo gaminimas, „Bibliovasaros“ uždarymo šventė.

Birželio 18 d. Viešosios bibliotekos kiemelyje paminėjome BiblioJonines. Degė „laužai“, kiemelis kvepėjo gėlėmis ir žolynais. BiblioJoninės prasidėjo pažintimi su Joninių tradicijomis – dalyviai papasakojo, kaip jie anksčiau švęsdavo Jonines, kokius pasakojimus ar padavimus apie jas buvo girdėję. Edukacinio užsiėmimo metu gaminome mažas gėlytes iš krepinio popieriaus, kuriomis, kartu su lauko žolynais, puošėme Kupolę. Užsiėmimas baigėsi pačia smagiausia atrakcija  ̶  šokinėjimu per saugius imitacinius „laužus“. BiblioJoninių metu sulaukėme ir svečių – jaunųjų žurnalistų iš laidos „Diagnozė: ateitis“, kurie kalbino bibliotekos direktorę A. Bernotienę, užsiėmimo organizatores I. Jonušienę, G. Stasiulienę ir dalyvius, uždavė klausimus apie Joninių šventimą, edukacines veiklas ir dalyvavimą iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“.

Liepos ir rugpjūčio mėn. antradieniais Mažeikių viešosios bibliotekos ir filialų lankytojai, svečiai, turėjo galimybę išbandyti Oculus quest virtualios realybės akinius, kurių 10-ies vnt. komplektą paskolino Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, pagal projektą „STEMCASpace“ (Mokslo, technologijų, inžinerijos, matematikos, kultūros ir meno erdvė). Projekte numatyta, kad Žemaitijos bibliotekos gali skolintis VR akinius.

Virtualios realybės laboratorijoje vyko 7 užsiėmimai, dalyvavo 70 dalyvių, kurie nepabijojo surizikuoti ir pasinerti į virtualios realybės pasaulį. Užsiėmimų metu siūlėme išbandyti įvairias į akinius instaliuotas programėles ir žaidimus, tačiau kiekvienas individualiai pasirinko kur ir ką pamatyti virtualiame pasaulyje. Vieni užsiėmimo dalyviai žaidė žaidimus: stalo tenisą su robotu, gaudė kaladėles žaidime „Beat Saber“, rūpinosi virtualiu augintiniu – „Bogo“, skraidė erdvėlaiviu su „Žvaigždžių karų“ personažais, sklandė po kosmosą, važinėjosi linksmaisiais kalneliais, kiti smalsuoliai plaukiojo su įvairiausiais vandens gyvūnais po rifą, vaikščiojo savanoje su drambliais, žirafomis, zebrais, tyrinėjo įvairius paukščius, mokėsi pasodinti medį, iškviesti lietų. Viena iš populiariausių programėlių buvo „National Geographic“, kurioje galėjo atlikti užduotis, dalyvauti Antarktidos ekspedicijoje arba pasivaikščioti Makču Pikču civilizacijoje. Užsiėmimo dalyviai  buvo kupini teigiamų emocijų. Veiklų pradžioje dalyvius lydėjo bauginanti nežinia, nerimastingas smalsumas, vėliau kylanti nuostaba ir susižavėjimas.

Kitos veiklos taip pat buvo labai įdomios ir nesikartojančios:

Birželio mėn. žiūrėjome filmą „Trise iš Rūgpienių kaimo“, vyko viktorina „Pasakų personažai ir jų istorijos“, kurioje dvi komandos „Pamiršti žodžiai“ ir „Pasakėlė“ atsakinėjo į klausimus. Laimėjo abi komandos, nes svarbu ne laimėti, o dalyvauti.

Liepos mėn. „Bibliovasaros“ veiklas pradėjome pasakų ir apsakymų knygomis: vyko kūrybinės dirbtuvės „Miriorama“, piešėme pasaką pagal knygą Ch. Habersack „Šiaušius ir lokys“ ir žiūrėjome filmuką, mūsų pačių sukurtą Mažeikių viešojoje bibliotekoje, kuriame šią pasaką skaito Kiškis Mažeikiškis. Užsiėmimo pabaigoje bandėme kurti ir dekoruoti savo knygutę iš trijų pasirinktų knygų viršelių pavadinimų. Žiūrėjome filmą „Troliai Mumiai“, iš popieriaus gaminome trispalvius „Drugelius Lietuvai“, skirtus Valstybės dienai. Liepos 9 d. vyko užsiėmimas „Saugi vasara“, kurio metu Mažeikių policijos bendruomenės pareigūnė Audronė Jurdonaitė kalbėjo apie saugų eismą, atsargų elgesį prie vandens, patyčias, žalingus įpročius ir atsakė į vaikų užduotus klausimus. Ypač smagi edukacija buvo skirta Žalgirio mūšio 610-osioms metinėms paminėti ̶ Mažeikių viešosios bibliotekos kiemelyje vaikai gamino Žalgirio mūšio lauko maketą. Nors lietus lijo, gamtos įkvėpti užrištomis akimis piešėme paveikslus „ore“ ir žaidėme įvairius lauko žaidimus. Liepos pabaigoje pasitikrinome žinias žaisdami literatūrinį stalo žaidimą „Knygosūkis“.

Rugpjūčio mėn., pasitelkę meninį įkvėpimą, maketavome akvariumus, kuriuose „plaukiojo“ žuvytės ir kiti akvariumo gyvūnai, kūrėme „vasaros“ dėliones, žiūrėjome animacinį filmą „Mažylis ir Karlsonas”. Su savo sukurtais „fotoaparatais“ bibliotekos kiemelyje fotografavome gamtą ir pramogavome pūsdami didelius muilo burbulus, žaidėme įvairius lauko žaidimus. Paminėjome vasaros šventę Žolinę, kurios metu rišome margaspalvę žolinių puokštę. Rugpjūčio pabaigoje kūrėme gamtos paveikslus iš gėlių ir siūlų. Kūrybinių darbelių parodą buvo galima pamatyti bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje.

Rugpjūčio 27 d. vasaros veiklas užbaigėme linksmu ir emocingu „Bibliovasaros“ uždarymu, kurio metu vaikai kūrė įdomiausių veiklų koliažą, kartu su Kiškiu Mažeikiškiu KITAIP NEI ĮPRASTAI skaitė E. Daciūtės ir I. Dagilės knygą „Drambliai ėjo į svečius“ ir atlikinėjo pateiktas užduotis, smaguriavo ledais. „Bibliovasarą“ palydėjome taip, kaip ir turi būti tikroje vaikų šventėje  – karaokė dainomis ir šokiais.

Iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ birželio, liepos, rugpjūčio mėn. veiklos buvo skelbiamos Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos interneto svetainėje www.mrvb.lt, socialinio tinklo Facebook bibliotekos paskyroje, Mažeikių rajono savivaldybės svetainėje www.mazeikiai.lt, Mažeikių rajono laikraštyje „Santarvė“, Mažeikių regioninėje televizijoje „Roventa“. Nuotraukų autorės I. Jonušienė, G. Stasiulienė

 

Ingrida Jonušienė, Gintarė Stasiulienė
Vaikų ir jaunimo skyrius

Kitos naujienos