Biblioteka dalyvauja SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖJE

Lietuvoje vasario 10-15 d. skelbiama Saugesnio interneto savaitė, kurios metu viešosiose bibliotekose ir mokyklose vyks įvairūs renginiai ir tiesioginės interneto transliacijos saugesnio interneto temomis tiek vaikams ir jaunimui, tiek suaugusiems. Mažeikių viešoji biblioteka ir jos filialai jungiasi prie šios pasaulinės iniciatyvos, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Asmens saugumo duomenis ir privatumą pažeidžiančių grėsmių bei klaidinančio turinio internete apstu. Tačiau kritiškai vertinant turinį, žinant į ką atkreipti dėmesį, galima išvengti nemalonių incidentų. Svarbiausia – nuolatos domėtis saugaus interneto klausimais ir atkreipti dėmesį į specialistų rekomendacijas.

Vasario 11, 13 d.  9.00 val. Skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiems „Būkime saugūs internete“. (Būtina išankstinė registracija tel. (8 443) 44439, el. p. abonementas@mrvb.lt).

Vasario 11 d. 11.00 val. Transliacija internetu „Sukčiai internete: kaip apsisaugoti?“

Šių metų viena iš svarbiausių akcijos temų, aktuali ypač vyresnei auditorijai – internetiniai sukčiai. Situacijų pavyzdžiais ir patarimais, kaip apsisaugoti nuo įvairių sukčiavimo būdų virtualioje erdvėje, dalinsis Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius, Lietuvos banko ir kitų bankų specialistai.

Vasario 12 d. 11.00 val. Užsiėmimas vaikams „Laikas prisijungus ir atsijungus“.

Vasario 13 d. 11.00 val. Transliacija internetu „Sekstingas: žaidimas ar nusikaltimas?“

Bene drąsiausia šių metų tema susijusi su grėsmingai didėjančia problema tarp jaunimo – sekstingu. Apie reiškinį, kai asmenys savo ir ne savo noru viešai, dažniausiai socialiniuose tinkluose, dalijasi seksualizuotomis nuotraukomis, diskutuos Dr. Jurgita Smiltė Jasiulionė iš VšĮ „Vaikų linija“ ir televizijos laidų vedėja Živilė Kropaitė bei kiti specialistai. Šią temą rekomenduojame tėvams.

 Vasario 13 d. 12.00 val. Dokumentinis filmas „Interneto valytojai“ (angl. k. „The Cleaners“, N-16).

Kas „išvalo“ mūsų socialinius tinklus nuo pornografijos ir smurto? Net sudėtingiausi algoritmai negali be žmogaus pagalbos iki galo nustatyti, kas peržengia neleistiną ribą. Kasdien Silicio slėnio kompanijoms iš Filipinų dirbantys „valytojai“ peržiūri tūkstančius vaizdų ir įvertina, kur baigiasi menas ir prasideda ištvirkimas; kur baigiasi naujienų fiksavimas ir prasideda žiaurumo vaizdavimas vardan žiaurumo; kur baigiasi laisvė reikšti savo nuomonę ir prasideda manipuliacija faktais.

Festivaliai: Sundance Film Festival, 2018; International Film Festival and Forum on Human Rights, 2018; Jerusalem Film Festival, 2018

Metai: 2018 m.

Žanras: dokumentika

Kalba: anglų. Subtitrai: lietuvių kalba, pritaikyta kurtiems ir neprigirdintiems

Filmo anonsas: https://nepatoguskinas.lt/2019/filmas/interneto-valytojai/

Kino seansą Saugesnio interneto savaitės metu inicijuoja asociacija „Langas į ateitį“ kartu su festivaliu „Nepatogus kinas“.

  

Savarankiško mokymosi medžiaga suaugusiems

Tiems, kurie nori dar pagilinti žinias stiprinant savo saugumą internete, rekomenduojama mokomoji medžiaga interneto svetainėje www.prisijungusi.lt. Mokymuose aptariami etiško bendravimo principai internete, privatumo ir asmens duomenų apsaugos klausimai, informacijos apsauga išmaniajame telefone, be to, nagrinėjama apsauga nuo interneto grėsmių bei saugaus elgesio socialiniuose tinkluose ypatumai.

Daugiau informacijos apie „Prisijungusi Lietuva“ organizuojamus Saugesnio interneto savaitės renginius rasite www.prisijungusi.lt

Kitos naujienos