Balėnų filiale paminėta Laisvės gynėjų diena

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Balėnų filiale vyko popietė  „Sausio 13-osios įvykių dokumentika vaizdo kronikose‘‘ ir vaikų piešinių parodos „Piešiu laisvę“ pristatymas.

Renginio pradžioje bibliotekininkė Elena Rimkuvienė trumpai apžvelgė prieš 29 metus vykusius kruvinuosius Sausio 13-osios įvykius. Tą dieną nedidelė, beginklė, tačiau vidumi be galo stipri lietuvių tauta dar kartą įrodė savo vieningumą. Renginio metu buvo prisiminti ir tylos minute pagerbti visi žuvusieji Sausio 13-ąją ir uždegtos atminimo žvakelės.

Popietės dalyviai tuos įvykius galėjo prisiminti stebėdami vaizdinę medžiagą, kurią bibliotekininkė paruošė ir pristatė. Ji pasakojo savo išgyvenimus, ragino kiekvieną pasidalinti  mintimis ir klausė, ar šiandien būtume tokie vieningi kaip tada, prieš 29 metus?

Mažiesiems popietės dalyviams sunku buvo įsivaizduoti, kas tą dieną vyko Vilniuje prie bokšto, radijo ir televizijos pastato, todėl jie labai susikaupę klausėsi bibliotekininkės ir stebėjo vaizdinę medžiagą. Kai kurie apie tai jau buvo girdėję iš savo mokytojų.

Renginį paįvairino moksleivių Julijos, Viltės, Ievos, Godos, Augustės deklamuojami eilėraščiai apie Sausio 13-ąją ir visų drauge atliktos dainos: lietuvių liaudies daina „Žemėj Lietuvos“ ir Eurikos Masytės „Laisvė“.

Susirinkusieji domėjosi dokumentų paroda „Sausio 13-oji – mūsų laisvė gyventi“, kuri veiks iki sausio 30 d., ir vaikų piešinių paroda, skirta Sausio 13-osios įvykiams atminti „Piešiu laisvę“. Visi vaišinosi arbata.

Elena Rimkuvienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Balėnų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Kitos naujienos