Augu su knyga

Balandžio 23 dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Renavo filiale vyko garsinių skaitymų popietė „Augu su knyga“, skirta Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei.

Renginį pradėjusi bibliotekininkė Roma Jablonskienė papasakojo susirinkusiems vaikams, kodėl reikia skaityti ir kaip mylėti knygą, kad ji taptu geru draugu. Tiesiog savaime kilo diskusija apie tai, kaip vaikai skaito, kokia reikšmę turi skaitymas, ar turi namuose savo knygų bibliotekėles.

Vėliau mažieji pasirinko pamėgtų lietuvių autorių knygų, kurias garsiai skaitė bibliotekos skaitytoja Jolanta Kreišmonienė. Pirmoji spalvinga knygelė buvo Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis. Žiema“. Joje rašoma apie santykius su draugais, mokytojais ir tėvais, vaikui kylančius klausimus, meilę, netektį.

Antroji – Ignės Zarambaitės „Skudurinukė“. Čia pasakojama apie tai, kad kiekvienas vaikas turi tokį žaislą, kuris jam labai brangus, su kuriuo galima drauge džiaugtis, kad tas žaislas viską girdi, supranta. Knyga – paslaptis, kurioje galima aptikti ir tai, ko neieškojai, arba ko dar nemoki rasti.

Po skaitymų vaikai neskubėjo į namus: žaidė žaidimus, apžiūrėjo bibliotekoje paruoštą pasakų knygų parodą „Seku seku pasaką“. Popietė buvo smagi ir įdomi.

 

Roma Jablonskienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Renavo filialo vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Romos Jablonskienės

Kitos naujienos