Tolerancijos diena Viekšnių filiale

„Aš toks – tu kitoks“

Lapkričio 12 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filiale vyko popietė „Aš toks – tu kitoks“, skirta Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Renginyje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 5 b klasės mokiniai ir mokytoja Dalia Margytė.

1995 m. UNESCO organizacija paskelbė lapkričio 16-ąją Tarptautine tolerancijos diena, kuri minima demokratiškose pasaulio valstybėse. Popietės metu bibliotekininkė Rasa Vilkaitė demonstravo skaidres, filmukus tolerancijos tema. Vėliau, diskusijos metu, analizavome, kokias skaudžias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam ar kitokiam, aptarėme pavyzdžius Lietuvoje, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei. Tolerancija – tai ne nuolaidžiavimas, ne abejingumas. Tai buvimo žmogumi būdų įvairovės supratimas, vertinimas ir gerbimas. Žmonės yra skirtingi, ir tik tolerancija gali užtikrinti bendruomenių taikų bendravimą ir išlikimą įvairiose pasaulio vietose.

Popietės pabaigoje vaikai, siųsdami medaus lazdelę, turėjo pasakyti gerą žodį apie šalia sėdintį klasės draugą – ir tai nebuvo lengva užduotis. Peršasi išvada, kad įžeisti, įskaudinti yra daug lengviau. Išeidami penktokai gavo dovanų po lazdyno riešutą, kaip simbolį tvirtos draugystės, pasiaukojimo, dėkingumo bei pagalbos kitam bėdoje.

Rasa Vilkaitė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Onos Pačengienės

Kitos naujienos