Sigutė Ach piešia

Šiltas susitikimas su dailininke

2017-10-18

 Spalio 17 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko renginys vaikams, kurio pradžioje buvo apdovanoti sveikinimo atviruko kūrimo konkurso „Piešta dovanėlė bibliotekai“ nugalėtojai. Po to vyko susitikimas su dailininke, pasakų vaikams rašytoja bei iliustruotoja Sigute Ach. Menininkė susitikimo metu vaikams vedė kūrybiškumo, vaizduotės lavinimo užsiėmimą.

Dailininkė Sigutė Ach savo kūrybos kelią pradėjusi leidykloje „Nieko rimto“, yra parašiusi keletą paveikslėlių knygų vaikams, išleidusi du savo kūrybos albumus, sukūrusi daugybę atvirukų įvairiomis temomis, iliustravusi nemažai lietuvių ir užsienio rašytojų knygų. Taip pat ji užsiima keramika, dizainu, dekoracija. Kūrybinio užsiėmimo su vaikais metu ji įtraukė visus į vaizduotės žaidimą. Vaikai spėliojo, kas pavaizduota spalvotose dėmelėse, stebėjo, kaip dailininkė jas paverčia gyvūnų piešiniais. Renginio pabaigoje visus dalyvius dailininkė pradžiugino dovanomis ir autografais.

Susitikimas su šia menininke vienas iš projekto „Pažinti ir vaizdą ir mintį“, kurį dalinai finansavo Mažeikių rajono savivaldybė, renginių. Dar rugpjūčio mėnesį mažeikiečiai galėjo pamatyti Sigutės Ach iliustracijas, aplankę bibliotekoje veikusią parodą „Vaikų kambarys“. Eksponuoti 20 parodinių lakštų su Sigutės Ach iliustracijomis iš Violetos Palčinskaitės to paties pavadinimo knygos.

Sigita Repšytė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

vaikų literatūros skyriaus vedėja

Nuotraukos Daivos Atienės

Konkurso prizininkų darbai

„Piešta dovanėlė bibliotekai“

2017-10-18

 Visą mėnesį vaikai buvo kviečiami dalyvauti sveikinimo atviruko kūrimo konkurse „Piešta dovanėlė bibliotekai“. Atvirukais vaikai sveikino Mažeikių viešąją biblioteką 95-mečio proga. Konkurse dalyvavo 54 vaikai, kurie sukūrė po vieną atviruką. Sudaryta konkurso komisija išrinko ir prizais apdovanojo gražiausių atvirukų kūrėjus. Tai dar viena projekto „Pažinti ir vaizdą ir mintį“, kurį dalinai rėmė Mažeikių rajono savivaldybė veiklų.

Sigita Repšytė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

vaikų literatūros skyriaus vedėja

Nuotraukos Daivos Atienės

Susitikimas su Sigute Ach

Susitikimas su dailininke, knygų autore Sigute Ach

2017-10-13

2017 m. spalio 17 d. 12 val. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks  susitikimas su viena žymiausių knygų iliustruotojų Lietuvoje Sigute Ach.

Konkurso skelbimas

Skelbiamas sveikinimo atviruko kūrimo konkursas „PIEŠTA DOVANĖLĖ BIBLIOTEKAI“

2017-10-04

 Kviečiame dalyvauti 7-14 metų vaikus atviruko kūrimo konkurse „Piešta dovanėlė bibliotekai“, skirtame Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 95-mečiui. Iki 2017 m. spalio 13 d. atnešk sukurtą atviruką į Vaikų literatūros skyrių, nurodęs savo vardą, pavardę, amžių, el.pašto adresą. Orginaliausių, įdomiausių darbų autoriai  bus apdovanoti prizais. Daugiau informacijos : tel. 8 443 26332, www.mrvb.lt.

Atviruko kūrimo konkurso nuostatai

Svečiuose l/d „Buratinas“ vaikai

Svečiuose lopšelio - darželio „Buratinas“ vaikai

2017-10-03

Spalio 2 dieną vaikų literatūros skyriuje lankėsi Mažeikių lopšelio-darželio „Buratinas“ vaikai. Vaikai pažiūrėjo lėlių teatro spektaklį „Knyga ir peliukas“. Bibliotekininkės papasakojo kaip tapti skaitytojais, kaip išsirinkti knygas. Didžiulio susidomėjimo sulaukė papildytos realybės knygos, kurių herojai atgyja į juos nukreipus planšetinį kompiuterį. 

Daiva Atienė,

Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė

Nuotraukos autorės