Kviečiame į susitikimą su rašytojomis Gina Viliūne ir Jolita Herlyn

2018-11-05

Kviečiame į susitikimą su rašytojomis Gina Viliūne ir Jolita Herlyn

Kviečiame į susitikimą su rašytojomis, skaitytojų pamėgtų knygų autorėmis

GINA VILIŪNE IR JOLITA HERLYN

Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

2018 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienį, 17 val.

Autorės susipažino prieš ketverius metus, kai jų abiejų romanai – Jolitos Herlyn „Mano vyrai ir jų žmonos“ ir Ginos Viliūnės „Vilniaus madona” pateko į perkamiausių knygų dešimtuką. Nuo to laiko rašytojos dažnai kartu pristato savo kūrybą Lietuvoje (Vilniaus knygų mugėje ir įvairiose bibliotekose) bei lietuvių bendruomenėse užsienyje. Tokie susitikimai jau vyko Briuselyje, Vienoje, Atėnuose, Londone, Tronheime Norvegijoje ir net Gokarnoje Indijoje.

Jolita Herlyn – klaipėdietė, bet romanus pradėjo rašyti tik apsigyvenusi su šeima Hamburge. Ji dėstė filosofiją Klaipėdos universitete, dirbo Klaipėdos savivaldybės Tarptautinių ryšių skyriuje, vedė televizijos laidas „Proto aistros” Balticum TV, vadovavo rinkodaros skyriui banke Kopenhagoje. Leidykla „Alma littera” yra išleidusi šešis autorės romanus, o septintasis „Veidu į saulę” pasirodys jau šį rudenį. Jolitos Herlyn romanų herojės – moterys, dažnai ištekėjusios už užsieniečių, ieškančios savo kelio, mylinčios ir abejojančios, klystančios, bet nepalūžtančios. Jolita Herlyn labai mėgsta keliauti, tad savo įspūdžius panaudoja kurdama labai tikroviškas romanų „dekoracijas”. 

Gina Viliūnė jau daug metų domisi gimtojo Vilniaus ir Lietuvos istorija, veda ekskursijas, rašo straipsnius žurnalams „Legendos” ir „Iliustruotoji istorija”, yra knygos „Vilniaus šventovės" (bendraautoris Raimondas Urbakavičius, 2012),bei penkių istorinių romanų autorė. Lengvu stiliumi parašyti romanai atskleidžia senojo Vilniaus paslaptis ir nukelia skaitytojus į skirtingus šio miesto šimtmečius.
Pagal 2017 metų Lietuvos bibliotekose skaitomų knygų duomenis, šių rašytojų knygos užima antrą ir trečią vietas.