Nepamirštami susitikimai bibliotekoje. 2007–2017 m.

2017-10-24

Parodoje, skirtoje Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 95-mečiui, pristatomos 2007–2017 metais bibliotekoje vykusių susitikimų, koncertų, knygų ir parodų pristatymo akimirkos fotografijose.

Skaityti daugiau...

Naujos knygos apie aplinkos apsaugą

2017-03-20

Ekologinės problemos, gamtosaugos klausimai yra vieni aktualiausių dabarties pasaulyje. Aplinkos tarša, klimato kaita, biologinių rūšių nykimas, ozono sluoksnio ardymas, natūralių išteklių atsargų ir atogrąžų miškų plotų mažėjimas, dirvų erozija, dykumų plėtimaisis ir kiti neigiami biosferos procesai negali nekelti nerimo dėl gyvybės likimo ir žmonijos ateities. Prof. Česlovas Kalenda

Pasaulinei Žemės dienai paminėti skirtoje parodoje pristatome dalį naujausių Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje gautų leidinių apie gamtą ir aplinkos apsaugą, kurie įsigyti už Mažeikių rajono savivaldybės aplinkos apsaugos ir sveikatos programos lėšas.

Skaityti daugiau...

Šatrijos Raganos kūryba: praeities literatūra dabartyje

2017-03-06

„Šatrijos Raganos kūryba, prasidėjusi prieš šimtmetį, yra praeities literatūra dabartyje. Literatūra, kuri yra svarbi tuo, kad išliko, išlaikydama praeities gyvenimo, patirties, mąstymo, jausmų, kalbos formas“. Viktorija Daujotytė

                                                                                                      

Rašytojos Marijos Pečkauskaitė-Šatrijos Raganos 140-osioms gimimo metinėms paminėti skirtoje virtualioje parodoje pateikiami jos knygų leidimų nuo seniausių laikų iki šių dienų viršelių kopijos. Parodai panaudoti 53 leidiniai iš Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, Mažeikių muziejaus, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos, Mažeikių Gabijos gimnazijos bibliotekos fondų ir skaitmeninto kultūros paveldo duomenų banko www.epaveldas.lt.

  Skaityti daugiau...

Vytauto Mačernio gimtinės takais

2016-06-19

Ramu į tėviškę sugrįžti
Keliais, kur veda į namus,
Ir čia kaip žydinčią jaunystę
Paklaust, kur išblaškys pasaulis mus.
                  Vytautas Mačernis. 1936

  Skaityti daugiau...

Žinios – kelias į sveikatą

2014-12-16

Leidiniai įsigyti už Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšas 2014 m.

Skaityti daugiau...