Susitikimas su kraštiete Nijole Petrošiene

2018-11-13

Kviečiame į susitikimą su kraštiete Nijole Petrošiene

Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje 2018 m. lapkričio 20 d., antradienį, 17 val. vyks susitikimas su leidyklos „Andrena“ vadove kraštiete NIJOLE URBŠYTE-PETROŠIENE.

Renginyje bus pristatoma Irenos Stulpinienės knyga „Fizika širdimi“ ir kitos leidyklos „Andrena“ knygos.

Dalyvaus knygos autorė, fizikos mokytoja iš Klaipėdos Irena Stulpinienė, koncertuos Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos moksleiviai.

Maloniai kviečiame mažeikiškius, kraštietės draugus ir pažįstamus į susitikimą Mažeikių viešojoje bibliotekoje.

Nijolė Urbšytė-Petrošienė apie save:

„1975 m. baigiau Mažeikių II-ąją vidurinę mokyklą (dabar – Gabijos gimnazija). 1980 m. – Vilniaus universiteto Filologijos fakultetą, lietuvių kalbos ir literatūros specialybę.

Dirbau „Minties" leidykloje, teko steigti kurčiųjų laikraštį „Akiratis“  ir dirbti jame korespondente. 1990 m. vėl grįžau į leidybą: dirbau leidykloje „Alma littera“ (tada vadinosi „Alna litera“), 1993 m. su bičiuliais įsteigėme „Tyto alba“, o nuo 1995 m. balandžio mėn. turiu savo leidyklą „Andrena“. Per visą leidybinį gyvenimą „prikišau nagus" prie maždaug tūkstančio leidinių išleidimo. Ketverius metus (iki šių metų) organizavau Sostinės ir Kauno kalėdines knygų muges. Prisidėjau ir prie kitų Lietuvoje vykstančių knygų mugių, ypač kai jos organizuojamos Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos kartu su bibliotekomis. Pristačiau daugybę savo leidyklos knygų įvairiose Lietuvos vietose. Esu laiminga, kad esu lietuvė, kad mano gyslomis teka ir žemaitiškas kraujas. (Mamytė gryna žemaitė, tirkšliškė, o amžiną atilsį Tėvelis – aukštaitis, nuo Kėdainių). Labiausiai vertinu nuoširdumą, meilę žmonėms, toleranciją. Visiems ir sau linkiu neprarasti gyvenimo džiaugsmo“.