Renginys Balėnų bibliotekoje „Sąjūdžio iš atminties niekas neištrins“

2018-06-08

Diskusija apie Sąjūdį Balėnų bibliotekoje

Birželio 5 dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Balėnų filiale buvo paminėta Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio diena. Renginyje „Sąjūdžio iš atminties niekas neištrins“ dalyvavo Balėnų pagrindinės mokyklos moksleiviai ir mokytoja Virginija Kraujutytė.

Vyresnioji bibliotekininkė Virginija Galdikienė susirinkusiems priminė, kad birželio 3 d. sukako 30 metų, kai buvo suburta Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) iniciatyvinė grupė, pradėjusi vesti Lietuvą į nepriklausomybę. Bibliotekininkė moksleiviams plačiau papasakojo apie leidinį „Sąjūdžio žinios“, paaiškino, kuo jis buvo ypatingas ir svarbus.  LPS steigiamasis suvažiavimas sušauktas 1988 metų spalio 22-ąją, o leidinys „Sąjūdžio žinios“, kurį tuo metu redagavo žurnalistas A. Juozaitis, pradėtas leisti birželio viduryje. Šiais metais Vilniuje, Žvėryne, prie to namo, kuriame Atgimimo laikais buvo leidžiamas šis laikraštis, atidengta paminklinė lenta, tad bibliotekininkė pasiūlė mokiniams, nuvykus kada į Vilnių, aplankyti ir šią vietą.

Renginio metu su moksleiviais diskutavome, kokius prisiminimus pasakoja šeimose tėvai ar seneliai apie Sąjūdžio laikus, kaip tais laikais, kai nebuvo interneto, socialinių tinklų, pavykdavo suburti tokio masto mitingus.

Virginija Galdikienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Balėnų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Nuotr. V. Galdikienės