Edukacinis užsiėmimas „Apyrankę veriu – šimtmetį menu“ Buknaičių bibliotekoje

2018-02-14

Apyrankių vėrimo edukacinis užsiėmimas Buknaičių bibliotekoje

Vasario 12 d. Buknaičių bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Apyrankę veriu – šimtmetį menu“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Renginio pradžioje bibliotekininkė susirinkusiems perskaitė keletą eilėraščių iš buknaitiškio Rapolo Dapkaus poezijos knygos „Laiko akys“.

Užsiėmimą vedė ir apyrankių vėrimo paslaptimis dalijosi Aušra Kinčinienė. Pasak vadovės, kaip verti apyrankes jokiuose užsiėmimuose ji nesimokė, o visko išmoko pati, pasinaudodama interneto teikiamomis galimybėmis. Apyrankių vėrimui reikalingi karoliukai, tvirtas siūlas, atlasinė juostelė, saga su kilpele. Siūlo įtempimui buvo panaudotos aktualumą praradusios nurašytos knygos. Nėra taip paprasta susiverti apyrankę, kaip ir bet kokiam užsiėmimui, tam reikalingi įgūdžiai. Kadangi apyrankių vėrimo pamoka sulaukė dalyvių susidomėjimo, tai moteris sutiko pravesti dar keletą užsiėmimų ir pamokyti susiverti proginę apyrankę.

Aušra Kinčinienė domisi ir kitais rankdarbiais, labai myli gėles. Savo žiemos sode kolekcionuoja kaktusus, sukulentus, įvairiausių rūšių pelargonijas. Moteris mėgsta piešti ir lanko piešimo pamokas. Jau yra nutapiusi keletą paveikslų ir tikėtina, kad po kiek laiko savo darbus pristatys buknaitiškiams.

Bibliotekininkė ir renginio dalyviai dėkojo vadovei už suteiktas žinias. Užsiėmimas buvo naudingas, susivėrėme apyrankes iš trispalvių karoliukų ir bendraudami smagiai praleidome laiką.

Valerija Beniušienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Buknaičių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Paveiksliukas