„Saugesnio interneto savaitė 2018“ Sedos bibliotekoje

2018-02-13

Suaugusieji domisi Saugesnio interneto savaitės naujienomis

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos miesto filiale vasario 6 ir 9 dienomis vyko „Saugesnio interneto savaitės 2018“ renginiai. Pirmąją dieną į biblioteką susirinko Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos moksleiviai, didžiausią laiko dalį bibliotekoje praleidžiantys prie kompiuterių. Jiems buvo pasiūlyta pasitikrinti savo žinias apie internetą www.epilietis.eu svetainėje. Antrąją dieną savo žinias apie saugumą internete tikrinosi miestelio gyventojai. Tai bibliotekos skaitytojai, kurie taip pat naudojasi ir viešąja interneto prieiga bibliotekoje.

Geriausiai testą apie saugumą internete atlikusiems moksleiviams buvo suteikta galimybė pirmiesiems praleisti savo laisvalaikį prie kompiuterio. Geriausiai sekėsi 6 klasės moksleiviui. Jis paskui papasakojo, kaip reikia elgtis saugiai internete. Jo nuomone, saugiau jautiesi tada, kai mažiau asmeninių dalykų atskleidi, mažiau daliniesi savo bei šeimos narių nuotraukomis, be to, nebendrauji su nepažįstamais žmonėmis.

Suaugusieji bibliotekos lankytojai klausėsi „Saugesnio interneto dienos“ vaizdo pranešimų, interneto svetainėje epilietis.eu pasitikrino savo IT žinias. Jiems sekėsi taip pat neblogai, dauguma pasiekė net 80% lygį. Vėliau jie pasidalino mintimis apie saugumą internete, papasakojo, kaip reikia nenaršyti nežinomose, įtartinose svetainėse, ir ypač tose, kur pats kompiuteris perspėja apie nesaugų turinį. Visada reikia bendrauti atsakingai, dažniau patikrinti savo vaikų naršymo turinius tiek kompiuteryje, tiek mobiliuosiuose įrenginiuose.

Renginiuose „Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai“, skirtuose Saugesnio interneto savaitei, daug kalbėta apie pagarbą vieni kitiems. Vaikai sakė, kad negalima tyčiotis ir kelti draugų nuotraukų į internetą be jų sutikimo. Suaugusieji prisiminė, kaip ankščiau net negalvodami dalindavosi internete savo vaikų ir kitų šeimos narių nuotraukomis. Dabar taip nebesielgia, nes nuotraukas siunčia asmeninėmis žinutėmis tiems, kuriems nori parodyti naujienas. Taigi, galime daryti išvadą, kad dabar esame atsargesni, todėl ir saugesni internete.

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos filialo vyresnioji bibliotekininkė Loreta Mickienė

Nuotraukos Janinos Kelerienės

Paveiksliukas