KELIAUK SU KNYGA!

2017-06-27

Socialinio projekto „Keliauk su knyga” pristatymas Mažeikių autobusų stotyje

2017 m. birželio 26 d. Mažeikių autobusų stotyje vyko socialinio projekto „Keliauk su knyga” pristatymas, kurio metu  Viešosios bibliotekos darbuotojos Mažeikių autobusų parkui įteikė krepšius su knygomis. Nuo šiol aštuoniuose tolimojo susisiekimo autobusuose keleiviai važiuodami galės skaityti knygas ir žurnalus.

Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka 2017 m. vykdo Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „B. A. B. 2017“ (Biblioteka arčiau bendruomenės – bendruomenė arčiau bibliotekos), kurio tikslas – bendruomenių telkimas, bendruomeniškumo ugdymas ir, žinoma, skaitymo skatinimas. Projekto koordinatorė – Viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Dangira Undžienė.

Rengiant projektą „B. A. B. 2017“ buvo numatyti ne tik knygų pristatymai, susitikimai su žymiais Lietuvos menininkais, rašytojais, bet buvo galvojama ir apie naujas skaitymo skatinimo veiklas. Prisimenant vietas, kuriose žmonės daugiausia laiko praleidžia laukdami, kilo idėja įrengti knygų krepšius autobusuose. Juk gyvename Lietuvos pakraštyje ir kelias iki didmiesčių ilgas, todėl žmonės keliaudami galėtų laiką leisti turiningai – skaitydami knygas.

Ši idėja buvo pasiūlyta Mažeikių autobusų parko administracijai, kuri originaliam sumanymui entuziastingai pritarė. O šio projekto rėmėju tapo Viešosios bibliotekos partneris jau ne pirmame projekte – Mažeikių moterų LIONS klubas, kuris ir finansavo knygų krepšių pasiuvimą. Kai apie idėją papasakojome kitam Viešosios bibliotekos partneriui – Visuomenės sveikatos biurui, šis pasisiūlė knygoms pagaminti spalvingus ir informatyvius skirtukus, kurie skirti maisto produktų etikečių analizei, veikiančiai „šviesoforo“ principu.

Knygoms skirtų krepšių pavadinimas irgi neatsirado atsitiktinai. Bibliotekoje surengėme konkursą: visi darbuotojai siūlė pavadinimus, kol pagaliau buvo išrinktas vienas – „Keliauk su knyga“, kurį pateikė vyresnioji bibliotekininkė metodininkė Ingrida Jonušienė. Pasirinktam pavadinimui pritarė ir LIONS klubo moterys.

Atlikus su Viešosios bibliotekos partneriais numatytus darbus, 2017 m. birželio 26 d. Mažeikių autobusų parko direktoriui Arvydui Šemetai ir direktoriaus pavaduotojui Juozui Kelmeliui buvo perduoti 8 knygų krepšiai, skirti tolimųjų reisų autobusams, kuriuose keleiviai ras žurnalų ir įvairios literatūros: ir grožinės, ir fantastinės, ir psichologinės. Su tėveliais keliaujantys vaikai ir paaugliai taip pat galės mėgautis jiems skirtais leidiniais. Jei žmonės nespės perskaityti knygos – galės pasiimti ją į namus ir ten pabaigti skaityti. Tikimės keliautojų supratingumo: perskaitytą knygą reikėtų grąžinti į Mažeikių tolimųjų reisų autobusą, autobusų stotyje įrengtą lentyną arba atnešti  į Viešąją biblioteką. Krepšiai bus nuolat papildomi žurnalais, knygomis, kurias dovanoja bibliotekos skaitytojai ir rėmėjai.

Gerų, turiningų kelionių su knyga Mažeikių autobusų parko tolimųjų reisų autobusais!

Alina Bernotienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė

Paveiksliukas