Projektas „Gyvolių piliakalnio atsiradimo istorija“

2017-06-19

Vaikai piešia piliakalnį

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filialas kartu su Viekšnių šv. Jono Krikštytojo parapijos Vaikų dienos centro ugdytiniais vykdė projektą „Gyvolių piliakalnio atsiradimo istorija“, skirtą Piliakalnių metams paminėti.

Birželio 12 d. vaikai kartu su tėveliais bei vyresniąja bibliotekininke Ona Pačengiene aplankė Gyvolių piliakalnį bei šalia esančią koplytėlę.

Birželio 14 d. Viekšnių miesto filiale vyko projekto baigiamasis renginys.  Bibliotekininkė Rasa Vilkaitė supažindino vaikus su Gyvolių piliakalnio atsiradimo legendomis, demonstravo skaidres su virtualiu žygiu į piliakalnį. Vėliau vaikai piešė piliakalnį, žaidė žaidimus.

Projektą užbaigė Vilniaus dailės akademijos Telšių taikomųjų tyrimų ir konservavimo centro tyrėjas, Telšių fakulteto lektorius Povilas Šverebas. Lektorius skaitė paskaitą apie Lietuvos piliakalnius, pateikė Lietuvos ir Latvijos piliakalnių palyginimą, demonstravo skaidres apie Mažeikių rajono piliakalnius, pateikė daug istorinės medžiagos apie Gyvolių piliakalnį. Vaikams už dalyvavimą projekte  įteikta saldi padėkos dovanėlė.

Iki liepos 1d. bibliotekoje eksponuojama vaikų piešinių paroda „Gyvolių piliakalnis“.

Projektą iš dalies finansavo Mažeikių rajono savivaldybė.

 

Ona Pačengienė, Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių filialo bibliotekininkės

Paveiksliukas