Aura

2012-05-25

Literatų šventės dalyviai. 2012 m.

Mažeikių literatų sambūris „Aura“ prie Mažeikių rajono viešosios bibliotekos buvo įkurtas 2009 m. balandžio 24 d. Jo pagrindinis tikslas – suburti Mažeikių mieste bei rajone gyvenančius ir kuriančius žmones, suteikti galimybę išreikšti save, skatinti tobulėti. Aktyviai kūrybinėje ir visuomeninėje veikloje dalyvauja literatai iš Viekšnių, Palnosų, Kapėnų, Tirkšlių, Židikų, Sedos, Šerkšnėnų bei Mažeikių.
2009 m. buvo išleista poezijos ir prozos antologija „Prisijaukinę mūzą“, 2010 m. leidinys – „Žiedlapių lietus“ ir kompaktinė plokštelė „Poezija dainoje“. 2011 m. išleistoje Mažeikių krašto literatų kūrybos rinktinėje „Minčių žolynai“ pateikta įvairiapusė autorių kūryba, tą atspindi ir leidinio pavadinimas. Jauniausiam autoriui – dvidešimt dveji, vyriausiam – devyniasdešimt septyneri. „Spindulys nemiega“ – penktoji Mažeikių krašto literatų sambūrio „Aura“ knyga, kurioje sudėta trisdešimt šešių autorių naujausia kūryba: eilėraščiai, prozos vaizdeliai, esė tekstai. 2012 m. klubas išleido naujas kūrybos rinktines „Spindulys nemiega", „Nutikimai Žemaitijoje", „Su gervėmis dainuojam rudenį", 2013 m. – „Kalbėk širdies balsu", 2014 m. – vaikams skirtą nuotykių ir pasakų knygą „Rapyros paslaptis“. 2017 m. išleistas literatų kūrybos almanachas „Mūsų kraštas – dalelė Lietuvos“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. 
Rašančiųjų gretos plečiasi. Tie patys autoriai yra ne tik plunksnos sesės ir broliai, bet ir tautodailininkai, sukuriantys vertingus paveikslus, menines nuotraukas, įvairius rankdarbius, dalyvaujantys parodose. 2013 m. sambūris pasivadino Mažeikių krašto literatų ir menų mėgėjų sambūriu „Aura“. Narių susitikimuose pristatoma autorių kūryba, pasidalinama patirtimi ir patarimais, pateikiama informacija apie renginius, konkursus, aptariamos savišvietos rekomendacijos, analizuojami kūriniai. Sambūrio nariai su literatūrinėmis ir muzikinėmis programomis lankėsi Akmenės, Šiaulių, Jonavos, Plungės, Skuodo rajonuose. Jie dažni kitų įvairių renginių dalyviai.

2016 m. Mažeikių literatų ir menų mėgėjų sambūris tapo rajono nevyriausybinių organizacijų asociacijos nariu.

Sambūrio vadovė – Janina Butnorienė,

tel. 8 603 91179, el. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Daugiau informacijos apie literatų sambūrį „Aura“:

http://www.mke.lt/Aura

Bibliotekoje vyko literatūrinė šventė „Pavasarinė aura 2012“

 

Informacija papildyta 2018-05-15

Paveiksliukas