Lina Ever. Kelyje: 100 000 žingsnių su kunigu Algirdu Toliatu [nuotraukos Algimanto Aleksandravičiaus]. - Vilnius: Tyto alba, 2018. - 325, [3] p.

Lina Ever. Kelyje: 100 000 žingsnių su kunigu Algirdu Toliatu

Ši knyga – piligriminės kelionės dienoraštis, kuriame atgyja penkios kalnuose praleistos dienos. Per jas priartėjama prie Dievo, pažįstamas žmogaus ribotumas ir įveikiamas asmeninis iššūkis. Kelią, kuriuo žingsniavo kunigas Algirdas Toliatas, rašytoja Lina Ever ir fotografas Algimantas Aleksandravičius, buvo pamėgę romantizmo dailininkai – dėl jų šis kalnų maršrutas dažnai vadinamas Dailininkų keliu (Malerweg). Per penkias dienas Saksonijos Šveicarijoje trijulė įveikė 65 km ir nuėjo per 100 tūkst. žingsnių, svarstydami, kas yra sąmoningas gyvenimas ir ieškodami atsakymo į klausimą kam žmogui apskritai reikalinga kelionė – tiek fizinė, tiek dvasinė.

Gloria Goldreich. Mano tėvas Šagalas: - Vilnius: Tyto alba, 2018. - 583, [1] p.

Gloria Goldreich. Mano tėvas Šagalas

„Mano tėvas Šagalas“ – pasakojimas apie tėvą ir dukrą, sudėtingus ir įtemptus jų santykius, balansuojančius tarp meilės ir neapykantos. Ida – temperamentinga neeilinė mergina, jos tėvas – visame pasaulyje garsus menininkas, tapytojas Marco Chagallas. Šis istorinis romanas – užburianti ekskursija po bohemišką ir menu alsuojantį Paryžių, o taip pat – Europos žydų likimo liudijimas XX a. vidurio įvykių verpetuose.

Santa Montefiore. Neištikimybė: romanas. - Vilnius: Alma littera, 2018. - 365, [2] p.

Santa Montefiore. Neištikimybė

Dešimtoji populiarios rašytojos Santos Montefiore knyga „Neištikimybė“ – tai pasakojimas apie pagundą, aistrą, šeimą, meilę, laimę ir gyvenimą. Autorė teigia, kad parašyti šį kūrinį ją įkvėpė jos gyvenimo įvykiai. „Man keturiasdešimt, auginu du vaikus ir esu labai laimingai ištekėjusi. Patrauklus vyras kadaise vakarienės metu flirtavo su manimi, vėliau susirado mano elektroninio pašto adresą asmeninėje mano interneto svetainėje. Ši romano dalis paremta tikrais įvykiais, tačiau viskas, kas vyksta vėliau, tėra atsakymas į klausimą „o kas, jeigu?..“ Rašydama norėjau atsakyti į du man svarbius klausimus. Pirma, ar įmanoma flirtuoti taip, kad pažintis nevirstų neištikimybe ir beprotišku romanu? Antra - šiandien viską, ko užsigeidžiame, gauname iškart, pasitelkę kreditus, o kam nors sugedus, skubame išmesti – ar su meile yra taip pat?“ – interviu teigė Santa Montefiore.

Kęstutis Navakas. Privatus gyvulėlių gyvenimas: romanas. - Vilnius: Tyto alba, 2018. - 196, [2] p.

Kęstutis Navakas. Privatus gyvulėlių gyvenimas

Nacionalinės literatūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Navakas – šiandien vienas žinomiausių Lietuvos rašytojų. Pirmasis jo romanas „Vyno kopija“ pasirodė 2016 m., o 2018 m. jis pristatė jau antrąjį plačios apimties kūrinį „Privatus gyvulėlių gyvenimas“. Šioje knygoje taip pat atsiskleis geriausi rašytojo kūrybos bruožai – stiliaus grakštumas ir elegancija, intelektualus humoras ir subtili ironija.