Prezidento žvalgas: du gyvenimai: Albinas Čiuoderis Lietuvoje ir Kolumbijoje / sudarytojas Arvydas Anušauskas. - Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2018]. - 319, [1] p.

Prezidento žvalgas: du gyvenimai: Albinas Čiuoderis Lietuvoje ir Kolumbijoje

„Prezidento žvalgas: du gyvenimai“ - knyga apie Albiną Čiuoderį. 2018-aisiais Lietuvos žvalgyba mini įkūrimo šimtmetį. Ši knyga "Prezidento žvalgas: du gyvenimai" skirta vienam pirmųjų jos darbuotojų, kurio memuarai ir užrašai netikėtai buvo atrasti Kolumbijoje. Išvykęs į šią šalį ir čia pradėjęs naują gyvenimą jis paliko užrašus su unikaliomis nuotraukomis – jose įamžintas ne tik jis pats, bet ir VSD darbuotojų laisvalaikis, lietuvių karo pabėgėliai Vokietijoje ir Kolumbijoje, kelionė laivu į Kolumbiją 1948 m.

Algimantas Mikuta. Kelias į Laumes: [eilėraščiai]. - Kaunas: Kauko laiptai, 2017. - 107, [5] p.

Algimantas Mikuta. Kelias į Laumes

Nauja žinomo poeto kraštiečio Algimanto Mikutos poezijos knyga „Kelias į Laumes“, kurios leitmotyvas yra grįžimas prie šaknų: Laumės - autentiškas Žemaitijos kaimas, kuriame kažkada susitiko autoriaus tėvai.
Poetas žvelgia į būtojo reginio vizijas tarsi pro stiklą, kuriame įrėžti dabarties įvykiai, sąvokos, jausmai. Rinkinio „Kelias į Laumes“ tekstai liudija žvilgsnio kaitą - nuo dramatiško (eilėraščiai apie netektis) iki ironiško (linksmos folkloriškos istorijos). Netgi atrodo, kad atskiri epizodai atsikartoja pokarinėje vaikystėje ir dabarties pasaulyje, keičiasi tik jų pavidalai, atspalviai, o iš tikrųjų yra tiesos ir melo žaidimai.
Žanriniu požiūriu knyga „Kelias į Laumes" nėra itin marga - vyrauja prisiminimai, kandžios baladės, lyriški atsivėrimai.

Dan Brown. Kilmė: [romanas]. - Kaunas: Jotema, [2018]. - 431, [1] p.

Dan Brown. Kilmė

„Kilmė" - naujausia amerikiečių rašytojo D. Browno knyga apie Harvardo profesorių, religinės simbolikos specialistą Robertą Lengdoną.

Dan Brown - garsus amerikiečių rašytojas, žurnalistas ir muzikantas. „Time" žurnalo vadinamas vienu iš 100 įtakingiausių pasaulio žmonių. Jo knygos buvo išverstos į 56 kalbas, jų bendra apyvarta siekia daugiau nei 200 milijonų egzempliorių.
Pasaulinę šlovę D. Brownui pelnė romanų apie Harvardo kriptologijos profesorių, geriausią pasaulyje užkoduotų religinių simbolių ir reikšmių specialistą Robertą Lengdoną. „Da Vinčio kodas“, „Angelai ir demonai“, „Inferno“ - visos rašytojo knygos tapo bestseleriais. Pagal knygas pastatyti filmai, kuriuose Lengdono vaidmenį atlieka nepakartojamas aktorius Tom Hanks.

Kristin Hannah. Kelionė atgal: [romanas]. - Kaunas: Jotema, [2018]. - 414, [1] p.

Kristin Hannah. Kelionė atgal

„Kelionė atgal“ - nepaprastai jaudinanti, sukrečianti istorija apie meilę, motinystę, netektį ir naują pradžią primena mums: kol esi gyvas, gyva ir viltis, o jei myli - atleisi. K. Hannah romanas „Jonvabalių takas“ (2008), istorija apie geriausias drauges Talę Hart ir Keitę Mularki — neabejotinai populiariausias jos kūrinys. Romano tęsinys „Kelionė atgal“ pasakoja, kaip po Keitės mirties gyvena Talė ir Keitės dukra Mara.