Joël Dicker. Baltimorės knyga: romanas. - Vilnius: Alma littera, 2017.

Joël Dicker. Baltimorės knyga

Šveicarų literatūros sensacijos J. Dickerio romanas „Visa tiesa apie Hario Kveberto bylą“ susišlavė daugybę premijų ir iki šiol yra išleistas beveik 50-yje šalių. Autorius ant laurų neužmigo ir dovanoja skaitytojams ne mažiau intriguojančią, įtraukiančią ir užburiančią istoriją „Baltimorės knyga. Joje sutiksime jau pažįstamą veikėją Markusą Goldmaną. Šįkart jaunasis rašytojas aiškinasi „kitų, sėkmingųjų Goldmanų“ – savo mylimo dėdės Solo ir jo šeimos, gyvenančios Baltimorėje, – likimo peripetijas.

Gabriel García Márquez. Prisiminimai apie mano liūdnąsias kekšes: romanas. - Vilnius: Alma littera, 2017.

Gabriel García Márquez. Prisiminimai apie mano liūdnąsias kekšes

Gabrielis García Márquezas (1927–2014) – žymiausias XX a. Lotynų Amerikos rašytojas, magiškojo realizmo klasikas, Nobelio premijos (1982) laureatas. Jis gimė Arakatakoje (Kolumbija), Karibų jūros pakrantėje. Márquezo knygose svarbiausia ne įvykiai, o nekasdieniškos, turtingos žodžių, kvapų ir spalvų istorijos. Jo romanai lyg sodrus juodas šokoladas, kurį valgai lėtai skonėdamasis. Márquezo tekste visko tiek daug, kad reikia laiko tikram malonumui patirti. Meilė visada buvo pagrindinė G. G. Márquezo kūrybos tema. Jis įsivaizduoja ją kaip tvirtovę, saugančią nuo viską nušluojančių laiko šuorų ir jaudinamai pasakoja apie senatvės negandas, išaukština džiaugsmą mylėti. 

Adolfo Bioy Casares. Morelio išradimas: romanas. - Vilnius: Charibdė, 2017.

Adolfo Bioy Casares. Morelio išradimas

„Morelio išradimas“ – 17-a „Charibdės“ moderniosios klasikos serijos knyga. Knygos autorius Aolfo Bioy Casares – vienas iš garsiausių XX amžiaus Argentinos rašytojų. Jo 1940 m. parašytas romanas „Morelio išradimas“ puikus. Pasak Jorgeso Luiso Borgeso, nėra „netikslu ar perdėta apibūdinti jį kaip tobulą“.

Dalia Kutraitė. Nokstančių bananų kvapas: romanas. - Vilnius: Alma littera, 2017

Dalia Kutraitė. Nokstančių bananų kvapas

Pokalbių laidų vedėja Dalia Kutraitė, iki šiolei rengusi knygas anksčiau rodytų televizijos laidų pagrindu, šį sykį „išlipa“ iš televizijos ekrano ir ima kalbinti patį gyvenimą. Kaip jautėsi žmonės, kurių likimas buvo padalintas per pusę? Kaip gyveno tie, kurių jaunystę paženklino sovietmečio absurdas, o brandą – naujai atsivėrusi laisvė, kupina nežinomų iššūkių? „Nuodėmių darome nepriklausomai nuo santvarkų ir laikų, kuriais gyvename. Tarp gėrio ir blogio paklysti galima vienodai lengvai – ir laisvėje, ir nelaisvėje. Ir jokie laikai čia niekuo dėti“, – intriguoja žymi žurnalistė Dalia Kutraitė, skaitytojams pristatanti pirmąjį leidyklos „Alma littera“ išleistą romaną „Nokstančių bananų kvapas“.