Laikinai jūsų

Geriausios 2018 metų knygos autoriaus Antano Šileikos šnipų romanas „Laikinai jūsų“ pasakoja apie sudėtingą Lietuvai tarpukario laikotarpį. Autorius sukurią gyvą ir paslaptingą nepriklausomybę kuriančios šalies vaizdą ir užburiantį laikinosios sostinės paveikslą. Lietuviškojo Džeimso Bondo vardo vertas kontržvalgybos viršininkas Justas Adamonis leidžiasi į kovą dėl valstybės ir meilės…
Justas Adamonis – caro armijos kontržvalgybos agentas. Carinės Rusijos griūtis ir Lietuvos nepriklausomybės paskelbimas leidžia jam grįžti į Tėvynę. Tiesa, grįžimas lydimas nerimo – tėvų seniai nebėra, o seserį jis matė prieš daugybę metų, dar būdamas paauglys. Ką Adamonis ras karą išgyvenusioje ir dabar su lenkų okupacija kovojančioje Lietuvoje? Kaip atrodo jo gimtasis Kaunas, dabar tapęs laikinąja sostine?
Tačiau vos Adamonis spėja išlipti iš traukinio, jis yra pakviečiamas dirbti Lietuvos karo kontržvalgyboje. Adamonis tikėjosi pailsėti ir imtis verslo, tačiau pasirenka padėti pirmus nepriklausomus žingsnius žengiančiai šaliai ir leidžiasi į pavojingus žygius. Netrukus paaiškėja, kad iš naujo viską pradedančioje šalyje naujos valdžios problemos lieka senos ir gerai pažįstamos. Adamonis patenka į politinės korupcijos ir išdavysčių voratinklį.
Justas Adamonis galėtų lengvai dorotis su asmeniniais ir valstybės priešais, išaiškinti užsienio šnipus ir vykdyti pavojingas operacijas, tačiau jam trukdo viena silpnybė. Per karą švelnumo ir meilės pasiilgęs Adamonis pasiduoda antros eilės pusseserės vilionėms. Iš Amerikos su vyru, buvusiu JAV diplomatu, grįžusi pusseserė kelia itin prieštaringus jausmus. Ši aistra gali pakišti koją ne tik Adamonio ateities karjerai, bet ir jo saugumui.
Antano Šileikos romanas „Laikinai jūsų“ – įkvėptas tikrų įvykių. Čia aprašomas Lietuvos tarpukario laikotarpis, kai Vilniuje šeimininkavo lenkai, lietuviai svajojo atgauti Klaipėdos kraštą, o karo kontržvalgybai laikinojoje sostinėje vadovavo Jonas Budrys.

Kiti leidiniai