Aš esu Vanagas

„Aš esu Vanagas“ – istoriko Arvydo Anušausko knyga, kurioje remiantis naujausiais tyrimais pasakojama apie anksčiau nežinomus Lietuvos partizanų vado gyvenimo, kovos, tardymo ir mirties epizodus.
Knygą „Aš esu Vanagas“ parengęs istorikas Arvydas Anušauskas teigia, kad ši knyga nėra bandymas atsakyti į pastarojo meto viešojoje erdvėje pasklidusias provokacijas ir bandymus menkinti partizanų kovų atminimą. Anot jo, čia bandoma pažvelgti į vieno žmogaus istoriją, remiantis ne tik archyvuose randama dokumentine medžiaga, bet ir kitomis, pagalbinėmis disciplinomis, tokiomis kaip archeologija, grafologija, teismo medicina. Jos padeda prakalbinti dokumentus, kad šie papasakotų tai, kad plika akimi nematoma.
Šioje knygoje istorikas Arvydas Anušauskas atskleidžia, kaip KGB vykdė Vanago persekiojimo operaciją, suėmimą, kokius kankinimus pasitelkė siekdami išgauti prisipažinimą, kaip buvo klastojami dokumentai ir bylos duomenys. Pasakojimą papildo ir Adolfo Ramanausko–Vanago žmonos Birutės Mažeikaitės–Ramanauskienės istorija, ir nepriklausomoje Lietuvoje vestos nusikaltimų prieš partizanus bylos tyrimo detalės. Knygos prieduose skaitytojai ras autentiškų šaltinių – nuo nuotraukų iki paties Vanago rašytų tekstų, partizaninių kovų aprašymų, interviu su dukra.

Kiti leidiniai