Edukaciniai užsiėmimai, ekskursijos

Organizuojame nemokamas ekskursijas, kuriose lydimi bibliotekos darbuotojo susipažinsite su bibliotekos erdvėmis ir paslaugomis, sužinosite pastato istoriją. Ekskursijos trukmė – apie 1 val. Dalyvių skaičius grupėje – nuo 4 iki 20. Ekskursijos vedamos tiek iš pavienių asmenų sudarytoms, tiek organizuotoms grupėms. Organizuotoms grupėms ekskursijas vedame darbo dienomis 10:00 – 17:00 val., pagal sutartą laiką.

Prašome registruotis el. paštu  edukacija@mrvb.lt, tel. 8 443 44642,  mob. 8 694 79141. Jei turite klausimų, maloniai prašome kreiptis el. paštu edukacija@mrvb.lt

 

Emocijų raiškos erdvė

 

Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka 2020 metais vykdo rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Emocijų raiškos erdvė“. Vaikų ir jaunimo skyriuje įkurta erdvė, kurioje rengiamos emocijų pažinimo edukacijos vaikams ir bibliotekos lankytojams. Ši erdvė tinkama leisti laiką savarankiškai su tėvais ar draugų grupe.
Emocijų raiškos erdvės priemonės, kurias drąsiai išbandykite:

  • Smėlio ir šviesos staliukas skirtas tiek mažiems, tiek dideliems. Lavinamasis šviesos ir smėlio staliukas yra skirtas kūrybai, žaidimui ir pažinimui. Šviesa padeda vaikui pamatyti tuos pačius objektus naujai ir kelia susidomėjimą. Ant šviesos staliuko galite žaisti su smėliu, pažinti spalvas bei formas, uždėti įvairius objektus ir stebėti, kaip šviesa juos pakeičia. Šviesa pritraukia dėmesį, sužadina smalsumą, stimuliuoja protinę veiklą.
  • Individuali rašomoji lenta – dvipusė lenta skatinanti mokytis, piešti, rašyti ir kūrybingai bei lavinančiai praleisti laisvalaikį. Ant lentos galite piešti spalvotomis kreidelėmis ir prilipdyti magnetukus su emocijomis.
  • Sensoriniai indai – vienas iš būdų, padedantis susikaupti. Nustebtumėte, kaip ilgai galima žavėtis tokiu netradiciniu smėlio laikrodžiu – tinka visiems, besižavintiems naujovėmis, stokojantiems susikaupimo – įdomu, netradiciška, kausto dėmesį bei lavina.
  • Emocinį intelektą lavinantys stalo žaidimai: „Pykčio valdymo žaidimai“ Šis žaidimų rinkinys vaikams padės pažinti daugiau nei 50 įvairių streso, įtampos, pykčio situacijų įveikos būdų. Rinkinyje yra du žaidimai – BINGO „Įveik pyktį“ ir „Pykčio valdymo karuselė“. Tai gausiai iliustruoti interaktyvūs žaidimai, mokantys rinktis įtemptose situacijose alternatyvų elgesį. „Emocijų bokštas“. Tai interaktyvus būdas paskatinti vaiko atvirumą. Čia rasite daug klausimų, skatinančių vaiką diskutuoti, pasisakyti, pasidalinti, išklausyti bendraamžį ir taip pastatyti kuo aukštesnį bendravimo bokštą.

EMOCIJŲ RAIŠKOS ERDVE GALITE NAUDOTIS BIBLIOTEKOS DARBO METU

 

Edukacinis užsiėmimas vaikams ir suaugusiems „GĖLĖS“

 

Edukacinio užsiėmimo metu mokysimės gaminti įvairias gėles iš krepinio popieriaus. Jame gali dalyvauti visi norintys nuo 10 metų.
Užsiėmimas nemokamas ir vyks susirinkus dalyvių skaičiui nuo 5 iki 10 žmonių.
Kviečiame registruotis el. paštu edukacija@mrvb.lt, tel. 8 443 44642, 8 694 79141

 

           

                      „PASAKOS VAIKAMS“

 

                             Garsiniai skaitymai ir edukaciniai užsiėmimai

                                                                                                                       „Lokys“

Ar žinote, kad bibliotekoje gyvena du lokiai: rudasis ir baltasis? Jeigu norite susipažinti ir sužinoti, kokia yra lokio trobelė, kaip jis lenktyniauja su ežiu ar dirba bibliotekininku, kviečiame pasiklausyti garsiai skaitomų knygelių ir pasakojimų apie šiuos gyvūnus, pabandyti juos piešti ar pasigaminti spalvotą lokio paveiksliuką.

 

 

„Laimė yra lapė“

Šią įdomią Evelinos Daciūtės ir Aušros Kiudulaitės knygą skaityti padės pirštininė lėlė „Lapė“. Nupiešti Lapę – nesunku, bet kaip nupiešti Laimę?

 

„Katinėlis“

Norite sužinoti, kaip katinėliui sekasi keliauti pasakų takais ir draugauti su kitais veikėjais, kokias dovanas dovanojo tėveliui ir mamytei? Kviečiame į garsinius pasakų apie katinėlio keliones skaitymus.

 

 

„Mamulė Mū“

„Mamulės Mū“ knygučių – daugybė. Jas skaitysime kartu su pirštinine Karvute ir piešime Mamulės Mū nuotykius.

 

 

 

Šie užsiėmimai skirti 4–8 metų vaikams. Trukmė – iki 30 min.
Kviečiame registruotis el. paštu edukacija@mrvb.lt, tel. 8 694 79141 arba vaikai@mrvb.lt, tel. (8 443) 26332.